Ekonomi

Çiftçilerden koronaya inat üretim Çiftçilerden koronaya inat üretim
Girme Barajı milli ekonomiye 33 milyonluk ek değer katacak Girme Barajı milli ekonomiye 33 milyonluk ek değer katacak
TMO, Milas'ta buğday ve arpa alımına başladı TMO, Milas'ta buğday ve arpa alımına başladı
Yatlar Kargo Gemisiyle Geliyor Yatlar Kargo Gemisiyle Geliyor
Pamuk tarımının sorunları TZOB'a iletildi Pamuk tarımının sorunları TZOB'a iletildi
Ocak-Mart döneminde 340 bin metrekareye yapı ruhsatı Ocak-Mart döneminde 340 bin metrekareye yapı ruhsatı
Milas'a ilk muz fidanı törenle dikildi Milas'a ilk muz fidanı törenle dikildi
Saylak, çiftçileri alkışladı Saylak, çiftçileri alkışladı
Gürün, 'Çiftçiden alıp, pazarda satmıyoruz' Gürün, “Çiftçiden alıp, pazarda satmıyoruz”
Başkan Paskal 'Zam istemiyoruz pandemi dönemi fiyatı uygulansın' Başkan Paskal 'Zam istemiyoruz pandemi dönemi fiyatı uygulansın'
Muğla'da konut satışlarında büyük düşüş Muğla'da konut satışlarında büyük düşüş
Karayiğit, 'Çiftçilik dünyanın en kutsal mesleğidir' Karayiğit, “Çiftçilik dünyanın en kutsal mesleğidir”
Atıcı 'Pandemi mücadelesinin kahramanlarının biri de Türk çiftçisidir' Atıcı 'Pandemi mücadelesinin kahramanlarının biri de Türk çiftçisidir'
Ata tohumları toprakla buluşuyor Ata tohumları toprakla buluşuyor
Bodrum'un 120 milyon liralık yatırımı devam ediyor Bodrum'un 120 milyon liralık yatırımı devam ediyor
Otellerde sosyal mesafe ölçümleri yapılıyor Otellerde sosyal mesafe ölçümleri yapılıyor
Çiftçilere Akademik Eğitim Çiftçilere Akademik Eğitim
Oğuz ''Villa ve Apartlara Talep Artacak'' Oğuz; ''Villa ve Apartlara Talep Artacak''
Ekonomi Haberleri

Almanlar Bodrum’a geliyor

Almanya'nın önde gelen seyahat acentalar zinciri RTK yetkililerinden Kerstin Forstner, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti.

Bayhan’dan işadamlarına MÜSİAD Expo’ya davet

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şubesi'nin aylık olağan toplantısı Muğla Otel'de yapıldı. Toplantıya Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve MÜSİAD yönetimi kurulu ile üyeler katıldı.

Yol uzadıkça ücreti düşen taksimetre

2 bin 450 ticari taksicinin bulunduğu Muğla'da özellikle yaz aylarında yaşanan taksici-müşteri tartışmaları Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geliştirilen ve Türkiye'de ilk olan 'Mesafe kat ettikçe azalan taksimetre' uygulaması ile son buluyor. Aynı zamanda korsan taksiciliğin de önüne geçilmesi hedeflenen uygulama il genelinde başladı.

Kaş Patara’da turizm sevinci

Antalya'nın Kaş İlçesi Patara Kültür ve Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Arif Otlu, sezon öncesi yapmış oldukları fuar katılımları ve tanıtımlarının sezonda meyvesini verdiğini söyledi.

2019 yaz sezonunda turizm patlaması olacak

Türkiye'nin 2019 yaz sezonunda turizm patlaması olacağını ön gören turizmciler yerli turistlerin erken rezervasyon yaptırmalarını istedi. Bodrum'lu turizmciler yerli turisttin kapıda kalmaması için ellerini çabuk tutmaları gerektiğini söyledi.

Menteşe’de yer fıstığı üretimi başladı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde alternatif ürün arayışları kapsamında Menteşe Ziraat Odası'nın gelir getirici ürün kapsamında çiftçilere önerdiği yer fıstığı üretiminde iyi sonuçlar alındı.

Yeni İş Kuran Gençlere 25 Bin TL

18-29 yaş arasındaki genç girişimciler çifte teşvikten yararlanabiliyor.

Bulgar medya grubu Bodrum’u tanıtacak

Tanıtım çalışmaları kapsamında Bodrum'a davet edilen Bulgaristan'ın önde gelen gazete, TV ve dergilerinde görevli genel yayın yönetmeni, kameraman, muhabir ve editörlerden oluşan Bulgar medya grubu, Bodrum'un güzelliklerine hayran kaldı. Bulgar heyet, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u da makamında ziyaret ederek Bodrum hakkında bilgiler aldı.

Kadın ve genç istihdamında Muğla Türkiye birincisi

Çalışma ve İş Kurumu Muğla Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile 1 Ocak 2018 tarihinde yürütülmeye başlanan 'Ege İncisi' projesinde istihdam yapan işverenler sertifikalarını aldı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya:

Muğla'ya üniversite ile iş gücü eğitim protokolü ve 'Ege'nin İncisi' projesinin belge dağıtım töreni için gelen Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 Ağustos'ta açıklanan 100 günlük eylem planı sonrasında Türkiye İş-Kurumu'nun ilk 100 günlük eylem planını tamamladığını ve ikinci 100 günlük eylem planının çalışmalarını yaptıklarını açıkladı.

İş-Kur ve üniversite Türkiye’de ilke imza attı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü arasında üniversitede öğrenim gören, devlet korumasında olan, madde bağımlısı olan, eski hükümlü gibi öğrencilere meslekleri ile ilgili 'Hayata Yolculuk' projesi kapsamında işbaşı eğitim protokolü imzalandı.

Baştuğ, “Çiftçilerimize zirai alet hibe desteği şart”

Muğla Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı ve Menteşe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, 2014 yılına kadar devam eden yüzde 50 hibe destekli zirai alet ekipmanları hibe desteğinin devam etmesi gerektiğini açıkladı.

Muğla MÜSİAD’tan Enflasyonla mücadeleye destek

MÜSİAD Muğla Şube Başkanı Sezgin Bayhan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın öncülüğünde gerçekleştirilen 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele' programında, enflasyon konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TL ile sözleşme tebliği Resmi Gazete'de

Hazine ve Maliye Bakanlığının Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Karara İlişkin Tebliğ’de değişiklik yapılmasını içeren tebliği, Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye’de yerleşik kişilerin dövize endeksli gayrimenkul, menkul, iş, hizmet sözleşmeleri yapmasının önüne geçen ve mevcuttaki sözleşmelerin TL’ye çevrilmesine ilişkin esasları belirleyen düzenlemenin detayları netlik kazandı

Baştuğ: “Yağışlar üretici açısından iyi”

Muğla'da son üç yıldır Kasım-Aralık aylarında başlayan yağmur yağışları, bu yıl Ekim ayının başında toprakla buluşması nedeniyle barajlarda seviyesinin kış ortasında beklenen seviyeye ulaşması bekleniyor.

Doğum yapan kadın işçiye müjde

Doğum sonrası kadın çalışanlara devlet tarafından ödenen yarım çalışma ödeneği bilinmediğinden çoğu kişi bu haktan yararlanamıyor

Toplam 543 haber.