Ekonomi

Vali Hanım Çileği 20 Milyon TL Girdi Sağlayacak Vali Hanım Çileği 20 Milyon TL Girdi Sağlayacak
Milas Esnaf Odası'ndan üyelerine destek Milas Esnaf Odası'ndan üyelerine destek
Karayiğit, ''Çiftçimiz Üretmek Zorunda'' Karayiğit, ''Çiftçimiz Üretmek Zorunda''
Muğla'da iki kişiye bir araç düşüyor Muğla'da iki kişiye bir araç düşüyor
Ege'de 30 Nisan'a Kadar Elektrik Kesilmeyecek Ege'de 30 Nisan'a Kadar Elektrik Kesilmeyecek
MUTSO WhatsApp Destek Hattı Devrede MUTSO WhatsApp Destek Hattı Devrede
Başkan Aras'tan Esnafa Nefes Aldıracak Kararlar Başkan Aras’tan Esnafa Nefes Aldıracak Kararlar
MUTSO'dan Yeni Bir Nefes Kredisi Girişimi MUTSO’dan Yeni Bir Nefes Kredisi Girişimi
Dolmuşlar yüzde 50 kapasite ile çalışıyor Dolmuşlar yüzde 50 kapasite ile çalışıyor
Akgün 'Üretim olmazsa olmazımız'  Akgün “Üretim olmazsa olmazımız” 
Semt pazarlarında sebze meyve poşette  Semt pazarlarında sebze meyve poşette 
Devletin Vergi Elçilerine Kulak Verilsin! Devletin Vergi Elçilerine Kulak Verilsin!
Menteşe Belediyesi faaliyeti durdurulan kiracılarından kira almayacak Menteşe Belediyesi faaliyeti durdurulan kiracılarından kira almayacak
Ekonomi Haberleri

Sürüsünü Büyütmek İsteyen Desteklenecek

2019 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği Resmi Gazetede yayınlandı.

Marella Dream, Marmaris'e son seferini yaptı

Marella Dream adlı kruvaziyer yolcu gemisi, çoğu İngiliz vatandaşı bin 551 yolcusu ve 601 personel ile Marmaris Limanı'na son seferini yaptı.

Büyükşehir Tarım Laboratuvarı üreticinin yanında

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin 418 bin TL yatırımla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile birlikte üniversite yerleşke içerisinde 2015 yılında kurduğu Tarımsal Amaçlı Toprak Sulama Suyu ve Bitki Laboratuvarı; bugüne kadar 8653 toprak, bitki ve su analizi yaparak üreticilerin yanında oldu. 2019 yılında ise 1653 Muğla ile birlikte 17 ilin ve Kazakistan'dan gelen numunelerin analizi yapıldı.

Emlakçılar 2019'u değerlendirdi

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) üyeleri, düzenlenen etkinlikte 2019 yılını değerlendirdi.

Kaliteli Zeytinyağı yarışma başvuruları sona erdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nca desteklenen 'Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu' projesi kapsamında, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Zeytinyağı Kalite Yarışması' için üreticilerin başvuruları sona erdi.

2020 Bodrum'un yılı olacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Rusya'da gerçekleştirdiği temaslar ile BESİAD'nin 20 kişilik bir heyet ile Montenegro'ya yaptığı ziyaretler düzenlenen bir basın toplantısı ile değerlendirildi. Rusya'da çok verimli temaslarda bulunduğunu belirten Başkan Aras, 'Bodrum'daki bütün inisiyatiflerle birlikte hareket etmeye devam edersek yaşanacak değişimi herkes görecek.' dedi.

Büyükşehrin projeleriyle Muğla'nın ürünleri Türkiye'ye Pazarlanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsal Kalkınmanın sağlanması ve tarımsal üretimin desteklenmesi için yürüttüğü çalışmalar kapsamında yerel ürünler pazarlanmaya başlandı. İl genelinde birçok kooperatifle yapılan anlaşmalarla üretime destek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin S.S Merkez Menteşe Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile yapmış olduğu sözleşme ile Muğla'da üretilen ürünlerin pazarlanmasına başlandı.

Seydikemerli Çiftçiler; “Kurtuluşumuz üretimdir”

Seydikemer’de çiftçiler 21 Aralık Kooperatifçilik gününde, birlik olmanın önemine dikkat çekebilmek amacıyla “Kurtuluşumuz üretimdir, üreticilerin birleşmesidir” dedi.

Emlak ve galericiler belgelerini aldılar

Muğla'nın Milas ilçesinde, Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu ile Kariyer Belgelendirme tarafından gerçekleştirilen mesleki yeterlilik belgesi sınavlarında başarılı olan adayların belgeleri düzenlenen törenle kendilerine verildi.

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren e-fatura, e-defter ve e-arşiv'e geçilecek

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası işbirliğinde e-fatura, e-defter ve e-arşiv uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Başkan Aras, bodrum turizmi için kolları sıvadı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Rusya dönüşünde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler ve Turizm Zirvesine katıldı.

Esnaf Kefalet Bölge Birliği Toplantısı Milas'ta yapıldı

SS. 3. Bölge Muğla-Aydın illeri Esnaf Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliğinin aylık toplantısı Milas Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinin ev sahipliğinde Milas'ta yapıldı. Yenilenen kooperatif hizmet binasını dolaşan birlik yöneticileri, Milas yönetimini yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Başvurular Yarın Sona Eriyor

Tarım ve Orman Bakanlığının Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Zeytinin Zeytin Yağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” projesi kapsamında Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce İl genelinde “Zeytinyağı Kalite Yarışması” düzenlendi.

Türkiye'den 100 ülkeye ihraç yapılıyor

TBMM'de 9 Aralık'ta başlayan ve aralıksız biçimde sürdürülen görüşmeler kapsamında AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, grubu adına Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi üzerine konuşma yaptı.

Fethiye’de Rekolte Düşünce Bal Fiyatı Arttı

TÜRKİYE'de çam balı üretiminin büyük bir bölümünün karşılandığı Fethiye’de bal rekoltesinin bu yıl oldukça düştüğü belirtildi. Fethiye Arıcılar Kalkınma Kooperatifi başkanı Hüseyin Korkmaz ‘Fethiye’de bu yıl çam balı rekoltesi iyice düştü. Bal fiyatlarında artış oldu. Özellikle arıcılar rekolte düşmesinden dolayı üzüntülü’ ifadelerini kullandı. 

Toplam 479 haber.