Eğitim

Eğitim Haberleri

ADAK-SAR ilk genel kurulunu yaptı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde doğal afetlerde arama kurtarma görevi yürütecek ve gönüllülük esasına dayalı hizmet sürdürecek olan Afet Dayanışma ve Arama Kurtarma Derneği ilk olağan genel kurulunu yaptı.

Okullar kapatılacak mı?

Omicron varyantıyla birlikte corona virüs vakalarında yaşanan artışa ilişkin konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu anda okulların kapatılmasının söz konusu olmadığını söyledi. Süreci yakından takip ettiklerini belirten Özer, ''Omicron varyantı nedeniyle okullarımızda şu an alarm verebileceğimiz bir durum yok'' dedi.

İlçe tarımdan kantincilere eğitim

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, eğitim öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren okul, kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele hijyen eğitimi verildi.

İlçe Müdürleri ile sene sonu toplantısı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü 13 İlçe Müdürü ile Yatağan Termik Enerji Sosyal Tesislerinde sene sonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, Muğla eğitiminde 2021 yılının genel değerlendirilmesi yapılırken uygulanan projeler ile 2022 yılında hayata geçirilmesi planlanan projeler ve faaliyetler görüşüldü.

Öğretmenler İş Bıraktı

Eğitim İş Sendikası Fethiye Temsilcisi İstem Altınçekiç ‘’Emeğimize, alın terimize, meslek onurumuza sahip çıkıyoruz’’ dedi. Eğitim İş Sendikası’na üye öğretmenler sosyal haklarının verilmesi istemi ile bir günlük iş bırakma eylemi yaptılar..

Milas’ta anaokulu öğretmenlerinden örnek proje

Türkiye ve Avrupa'daki okulların eğitim projeleri üzerinden birbirleri ile işbirliği kurmalarına imkan tanıyan çevrimiçi proje ağı e-Twinning platformunda aktif olarak görev alan Milas'taki anaokulu öğretmenleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bodrum’da diplomasız otel çalışanı kalmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Mesleki Eğitimde Seferberlik kapsamında Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile otelciler arasında protokol imzalandı. Bu kapsamda Muğla'nın Bodrum ilçesindeki otel personelleri işlerini yaparken diploma sahibi de olacak.

Marmarisli öğrencilerden bilimsel icatlar

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Marmaris'in İçmeler Mahallesinde bulunan Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Bilime Sevgi İle Dokunun sloganı ile gerçekleştirildi. Fuarda öğrencilerin yaptığı değişik icatlar ilgi çekti.

Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik sınavları tamamlandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) A.Ş. işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik’ sınavlarına 15 sektör temsilcisi katıldı.

Ortaokul öğrencilerinin ’Milas’ için çektikleri klip izleyenlerin beğenisi kazandı

Milas Merkez Ortaokulu öğrencilerinin müzik öğretmenleri Murat Pulel ile birlikte çektikleri Milas'ın tarihi ve doğal güzelliklerini ortaya koyan klip vatandaşlardan beğeni topladı.

Öğretmenler 29 Aralık’ta İş Bırakıyor

Eğitim İş Sendikası, 29 Aralık'ta greve çıkacağını açıkladı. Sendika tüm eğitim emekçilerine 1 günlük iş bırakma çağrısı yaptı.

Milas’ta üç okul trafik güvenliği yarışmalarında derece elde etti

Muğla'nın Milas ilçesinden üç okul, il genelinde düzenlenen trafik güvenliğine yönelik yarışmalarda derece elde etti.

Köyceğiz’de tamamlanan kütüphaneler hizmete açılıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bir okul daha kütüphaneye kavuştu.

MSKÜ’de rekor TÜBİTAK projeleri tanıtıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin TÜBİTAK'a yaptığı öğrenci projelerinden 289 projenin desteklenmeye değer görülmesi ve kabul edilmesinin ardından öğrenciler projelerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Milas Gençlik Merkezi, gönülleri yeşerterek Türkiye birincisi oldu

Milas Gençlik Merkezi Gönüllü Gençleri, Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Yunus Emre Gönüllülük Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu.

Aydem, öğrencileri farkındalık atölyeleri ile buluşturdu

Aydem Perakende, Muğla bölgesindeki öğrencileri Muzipo Kids işbirliğiyle farkındalık atölyeleri ile buluşturdu.

Bodrum’da 30 günde 30 kütüphane yapıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' Projesi kapsamında 30 günde yapılan 30 okulun kütüphanesi eşzamanlı olarak açıldı.

Datça’da 8 kütüphanenin açılışı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle ülke genelinde başlatılan 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi kapsamında, Muğla'nın Datça ilçesinde yapımı tamamlanan 8 kütüphanenin açılışı yapıldı.

Köyceğizli öğrencilere, kardeş hediyesi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, 'Kardeş Okul' projesi kapsamında İstanbul'dan gönderilen hediyeler öğrencilere teslim edildi.

Toplam 954 haber.