Eğitim

Eğitim Haberleri

BİLSEM’de patent eğitimi

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde merkezin sahip olduğu imkan ve birikimleri diğer okulların da faydalanması amacıyla çıktığı proje çağrısı sonrası Muğla genelinden 10 kız öğrenci BİLSEM Fen Bilimleri Öğretmeni Dr. Ayçin Ünal danışmanlığında patent ve faydalı modeller üzerine çalışıyor.

Köyceğiz’de kariyer günleri etkinliği

Muğla'nın Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu'nun düzenlediği 'Kariyer Günleri' etkinliğine CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay katıldı.

MSKÜ Gündüz Bakımevi öğrencileri hem öğreniyor, hem eğleniyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) yalnızca eğitim ve öğretim birimlerinde değil, sunduğu destek hizmetlerinde de kaliteyi ve gelişmeyi ön planda tutuyor.

Satranç tutkusunu öğrencilere aşıladı, başarılar ard arda geldi

Muğla'nın Milas ilçesi Ağaçlıhöyük İlkokulu'nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan Taylan Canca, kendi sınıfındaki 15 öğrencisine aşıladığı satranç tutkusunu tüm okula yaymayı başardı. 2014 yılından beri Taylan öğretmenden satranç öğrenen öğrenciler katıldıkları turnuvalarda bir çok derece elde etti.

Köyceğizli öğretmen 600 km bisiklet sürerek öğrencilerine tarihi ve kültürel mekanları tanıttı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde görev yapan öğretmen Abdullah Coşkun 'Bilimsel Kurum Projesi' çerçevesinde 600 km bisiklet sürüp canlı dersler yaparak öğrencilerine tarihi ve kültürel mekanları tanıttı.

Köyceğiz’de öğrenciler okudukları kitaptaki hikayeleri canlandırıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 'Kitaplar uygarlığa ve gençlere yol gösteren bir ışıktır sloganıyla öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılıyor.

Milas’ta “Evde Öğren Okulda Eğlen” projesi 15 bin euro fon aldı

Milas Merkez Ortaokulu Ulusal Ajans'a 2020 yılında okul eğitimi alanında yaptığı başvuru sonucunda 15 bin 420 Euro fon almaya hak kazandı. Merkez Ortaokulu Müdürü Halil Akyer, 'Evde Öğren Okulda Eğlen' isimli proje ile öğretmenlerin harmanlanmış öğrenme alanındaki mesleki becerilerini arttırmayı amaçladıklarını belirtti.

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kamu kurumlarının görevlileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı' gerçekleştirildi.

MSKÜ’de bilim söyleşisi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda gerçekleştirilen bilim söyleşisine Menteşe ilçesindeki okullardan bilim meraklısı öğrenciler katıldı.

Polis özel bireyler ile bir araya geldi

Türk Polis Teşkilatı'nın 177'nci kuruluş yıldönümü ve 4-10 Nisan Polis Haftası Muğla'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İstatistik Ofisi, başvuru almaya başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) bünyesinde kurulan İstatistik Ofisi, tüm MSKÜ araştırmacıları için faaliyetlerine başladı.

Seydikemer Belediyesi çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi

Seydikemer Belediyesi çalışanlarına iş güvenliği uzmanları tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi. Eğitimlerde iş ortamında meydana gelebilecek kazalar ve korunma yöntemleri ele alındı.

CİMER İl Koordinatörü Arık tarafından Fethiye’de eğitim verildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca hizmet veren, ‘Devlet-Toplum İlişkisini Güçlendirmek’ bağlamında görev üstlenerek katılımcı demokrasinin önemli bir unsuru haline gelen ve illerde koordinesi valilikler tarafından gerçekleştirilen CİMER sistemi (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) ile ilgili olarak Muğla Valiliği Basın Yayın Müdürlüğü, CİMER İl Koordinatörü İsmail Arık tarafından Fethiye’de eğitim verildi.

Öğrenciler kordonda kitap okudu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde okullar 'OkurGezer' projesi çerçevesinde farklı etkinliklerle kitap okuma alışkanlığı kazanma konusuna dikkat çekme çalışmalarını sürdürüyor.

Köyceğiz’de incir yetiştiriciliği eğitimi verildi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Akköprü Mahallesi'nde üreticilere incir yetiştiriciliği eğitimi gerçekleştirildi.

Esenköy,E-Twinning projesine hazırlanıyor

Esenköy Şehit Cengiz Topçu Ortaokulu öğrencileri Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş topluluk olan eTwinning'de katıldıkları projelerle dikkat çekiyor. Okul son olarak İspanyol proje ortakları ile pandemi döneminde artan teknoloji kullanımı ve buna bağlı olarak azalan sosyal becerileri geliştirmesine dikkat çekmek için “Hissediyorum Öyleyse Varım” isimli proje üzerinde çalışıyor.

Farklı bölgelerden öğretmenlere teorik ve uygulamalı eğitimler

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından (MSKÜ), "Öğrenmede Evrensel Tasarım: Öğretim Stratejilerine Teknolojinin Entegre Edilmesi" projesi kapsamında, 20 farklı şehrinden gelen öğretmenlere ders materyalleri hazırlama konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Üniversiteyle BODER arasında protokol imzalandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Bodrum Otelciler Derneği (BODER) arasında mesleki ve eğitsel konularda çalışma yapmayı sağlayacak usul ve esasları belirlemek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Canbazoğlu; “Hedefimiz 20 bin kitap"

Dünya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği, eğitime verdiği desteği sürdürmeye devam ediyor.

Toplam 1050 haber.