Eğitim

Eğitim Haberleri

Köyceğiz’de İstanbullu öğrenciler şenlik düzenledi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İstanbul'dan gelen öğrenciler şenlik düzenledi.

Köyceğiz’de öğrenciler hayallerini yazmaya devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde öğrenciler Yazar, Karikatürist Siyami Yozgat ile hayallerini yazmaya devam ediyor.

Öğretmen adayları ‘Diksiyon Eğitimi’ sertifikalarını aldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yedi hafta boyunca Öğretmen adayları için düzenlenen 'Diksiyon Eğitimi'ni başarı ile tamamlayan adaylara sertifikaları verildi.

Yatağan’da ‘YÖGEP’ semineri

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan 'Yönetici Geliştirme Programı' çerçevesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilen YÖGEP semineri Yatağan'da başladı.

Köyceğiz’de çiftçilere bitki koruma konusunda eğitim verildi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bitki koruma ürünleri uygulama eğitimi Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Müftülük personeline deprem eğitimi

Muğla Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevlileri tarafından Muğla İl Müftülüğü personeline deprem eğitimi ve güvenli tahliye tatbikatı uygulamalı olarak gösterildi.

Okul Öncesi Etkinlik Merkezi’nde 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Bodrum Belediyesi Okul Öncesi Etkinlik Merkezi'nde minikler, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

Milas’ta Jandarma 23 Nisan’ı okulda kutladı

Muğla'nın Milas ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akkovanlık Mahallesi'nde ikamet eden çocuklarla bir araya gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

23 Nisan Törenleri Marmaris’te coşku ile gerçekleşiyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. Yıldönümü Marmaris'te coşku ile kutlanıyor.

Koltuklar miniklere emanet edildi

Menteşe'de başkanlık koltuğuna oturan 4-D sınıfı öğrencisi Ahmet Emin Tanışman'a Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından Fen İşleri Müdürlüğü, Park Bahçe Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin çalışma raporu sunuldu.

Köyceğizli minikler için Kuran’a geçme töreni yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz İlçesi Müftülüğü, Toparlar 4-6 yaş gurubu Kuran Kursu öğrencilerine Kur'an-ı Kerime geçme töreni gerçekleştirildi.

Köyceğiz Zeytinalanı İlk ve Ortaokulu yazar Hepgenç ile buluştu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı İlk ve Ortaokulu öğrencileri yazar Lider Hepgenç ile buluştu.

MSKÜ’de İlahi dinletisi

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı işbirliği ile hazırlanan 'İlahi Dinletisi' üniversite AKM 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri salonunda izleyicilerle buluştu.

Yönetici Geliştirme programı eğitimleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul müdürlerinin mesleki gelişimini desteklemeye yönelik hazırlanan toplam 120 saatlik 'Yönetici Geliştirme Programı' (YÖGEP) seminerleri, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Fethiye ve Milas'ta başladı.

Marmaris Anadolu İmam Hatip Lisesi, deniz kirliliğini önlemek için konferans düzenledi

Muğla'nın Marmaris ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri denizlerdeki plastik atık kirliliğine dikkat çekmek konferans düzenledi. Bu çalışmalar çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Yabanlı, konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Ara tatil sona erdi, öğrenciler ders başı yaptı

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının 9 günlük ara tatilin sona ermesiyle, öğrenciler tekrar ders başı yaptı. Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe Bayır İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek ders başı yapan öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Milas’ta Her Aya Bir Yazar Projesi Başladı

Muğla'nın Milas ilçesinde Ören Ortaokulu, e-Twinning faaliyetleri dahilinde kardeş ülke Azerbaycan'ın da dahil olduğu, farklı illerden 11 okul ile birlikte 'Her aya bir yazar' projesini hayata geçirdi.

Köyceğiz’de Kur’an kursu minikleri sevindirildi

Muğla İl Müftü Yardımcısı Sema Özbakış Köyceğiz Müftülüğüne bağlı merkez İsmail Kan ve Toparlar 4-6 Yaş Kur'an Kurslarını ziyaret etti.

5 okuldan “Suda hayat var” projesi

Fethiye’de E-Twinning Platformu (Avrupa Eğitim Platformu) Projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine “Suda Hayat Var” konulu proje ile suyun yaşamdaki rolü aktarılıyor. Proje de Fethiye’den Yusuf İzzet Gökçe ilkokulu’ndan Sema Akdenizli, Şerife Figen Demirlioğlu, Göcek Deniz Temiz İlkokulu’ndan Ayşe Taşbaş, Sadegül Saral, Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu’ndan Fundan Günden, Ummuhan Eryiğiyit Sertkaya, Şeyda Çalışır, Yanıklar İlkokulu’ndan Rabia Yıldız, Çamköy Anaokulu’ndan Ramazan Keleş, Özel Birey okullarından Çağla Küçükbenli Arslan yer alıyor.

Toplam 1050 haber.