Eğitim

Eğitim Haberleri

Uçak’tan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında çözüme kavuşturulması gereken pek çok sorun bulunduğunu, bu sorunların bu dönemde çözüme kavuşturulması dileği ile eğitimcilere ve öğrencilere başarılar diledi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ‘VİP Sınıf’ açıklaması

MUĞLA (İHA) – Muğla İl Milli Müdürlüğü, bazı yayın organlarında yer alan Menteşe ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu'nda birinci sınıf öğrencilerine yönelik 'VİP Sınıf' oluşturulduğu iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

Ortaca’da öğretmenlere trafik eğitimi verildi

Ortaca ilçesinde, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 Günlük Trafik Eylem Planı çerçevesinde öğretmenlere trafik konusunda eğitim verildi.

Ortaca’da okula uyum haftası

Ortaca'da, yeni eğitim öğretim döneminde birinci sınıf öğrencileri için okula uyum haftası uygulandı.

Öğretmenlere Robotik Kodlama eğitimi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında öğretmenlere eğitimin artık bölünmez bir parçası haline gelen Arduino ile Robotik Kodlama Eğitimi verildi. Programı başarı ile tamamlayan öğretmenlere eğitim sonunda sertifikaları dağıtıldı.

Minikler Çiçeklerle Karşılandı

Fethiye Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Minikleri Çiçeklerle Karşıladı

FETHİYE YAPA OKULLARINDAN ÖRNEK SEMİNER

Fethiye Ya-pa Yaşam Paylaşım Anaokulları aile eğitim günleri kapsamında örnek seminerler düzenliyor.

Öğrenci Kıyafeti 200 TL'ye Kadar Çıkıyor

Yeni eğitim öğretim dönemine sayılı günler kala öğrenciler ve velileri alışveriş telaşı sardı.

Milas Kampüs Alanı’nda eğitim bu yıl başlıyor

Muğla'nın Milas ilçesinde 'Eğitim Kampüsü' olarak adlandırılan alanda yapımı tamamlanan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim hayatı bu yıl başlıyor.

YÖK Başkanı Saraç: “Boş kontenjan önceki yıla oranla 85 bin azaldı”

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yerleştirme sonuçlarına baktığımızda 85 bin civarında boş kontenjanda azalma oldu geçen seneye göre dedi.

YÖK Başkanı Saraç’a Türk Fizik Derneği Özel Onur Ödülü

Türk Fizik Derneğinin Bodrum'da düzenlediği 34'üncü Uluslararası Fizik Kongresi'nde YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'a 'Onur Ödülü' verildi.

Öğrenciler karanfillerle karşılandı

2018-2019 döneminde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ni tercih ederek kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler kayıt işlemleri için Muğla'ya gelmeye başladı. Kayıt işlemlerinin ilk günü öğrenciler otogarda Muğla protokolü tarafından karanfiller ile karşılandı. Öğrencileri karşılama törenine Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MSKÜ Rektörü Hüseyin Çelik, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş katıldı. Öğrencilerin karşılanması için düzenlenen otogarda Üniversite, Büyükşehir, Emniyet Müdürlüğü ve Menteşe Belediyesi stant açtı.

BİLSEM Öğrencileri TÜBİTAK Bilim Kampında

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri İstanbul'da TÜBİTAK tarafından desteklenen ve fonlanan Ekosistemler Arası Bilime Yolculuk isimli kampta doğa ve bilim eğitimi alıyor. 26 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen kampa projenin uzmanları arasında yer alan Fen Bilimleri Öğretmeni Ayçin Ünal başkanlığında katılan BİLSEM öğrencileri hem bilimsel meraklarına cevap arıyorlar, hem de doğayı keşfediyorlar.

Eğitim için, ailece el ele verdiler

Muğla'nın Milas ilçesinde yaşayan Işıkbaş Ailesi, ilçedeki Atatürk İlkokulu'nda eğitim-öğretim gören öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim-öğretim alması için ailece el ele verdiler.

Rektör Çiçek, ilçelerdeki Yüksekokulları mercek altına aldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, makamında Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Yalçın, Muğla Eğitim Bir-Sen’in başarısını kutladı

Fethiye'de düzenlenen Eğitim Bir-Sen Muğla Şubesi'nin düzenlediği teşkilat toplantısına Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da katıldı. Toplantıda konuşan Yalçın, Eğitim Bir-Sen'in Muğla'da elde ettiği başarıyı tebrik etti.

Uçak adaylığını açıkladı

Eğitim Bir-Sen Şube ve Memur-Sen İl Başkanı Önder Uçak, önümüzdeki aylarda yapılacak olan Olağan Genel kurulda tekrar adaylığını açıklandı. Uçak, göreve geldikleri 2014 yılında Bin 791 üye sayısı ile Eğitim Bir-Sen'in yetkisiz bir sendika iken, bir buçuk yıl sonra üye sayısını 3 bin 723 çıkardıkları ve ilk defa yetkili sendika olduklarını söyledi.

Hülya Kocadon’dan yaz kursları açılışı

Bodrum Belediyesinin destekleriyle, 10-13 yaş arası çocukların yaz tatillerini yararlı etkinliklerle geçirmeleri adına açılan yaz kurslarının açılışını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon gerçekleştirildi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Muğla’ya atandı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği'ne atanmasının ardından yerine Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci atandı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ise Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

Toplam 1050 haber.