Eğitim

Nursel Özdemir, Özel Çocuklar İçin Hazırlanıyor Nursel Özdemir, Özel Çocuklar İçin Hazırlanıyor
Online kodlama kampı atölye etkinliğine 70 öğrenci katıldı Online kodlama kampı atölye etkinliğine 70 öğrenci katıldı
Menteşe Belediyesinden eğitime destek Menteşe Belediyesinden eğitime destek
İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden on-line resim sergisi İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden on-line resim sergisi
Yeni atanan mühendis ve orman muhafaza memurlarına eğitim Yeni atanan mühendis ve orman muhafaza memurlarına eğitim
Anadolu Vakfı'nın Değerli Öğretmenim Projesi  Online Eğitimlerle Muğla'da Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Online Eğitimlerle Muğla’da
Muğla okur-yazarlıkta Türkiye 6'ncısı Muğla okur-yazarlıkta Türkiye 6'ncısı
Askıda ekmekten sonra, askıda ödev Askıda ekmekten sonra, askıda ödev
Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Öğrencileri Canlı Dersle Tanıştı Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Öğrencileri Canlı Dersle Tanıştı
Bakan'dan öğrencilere müjde! Bakan'dan öğrencilere müjde!
MEB, LGS'ye ilişkin merak edilenleri yanıtladı MEB, LGS'ye ilişkin merak edilenleri yanıtladı
LGS kılavuzu yayımlandı LGS kılavuzu yayımlandı
Evde uzaktan eğitim 'Hacivat-Karagöz' ile şenlendi Evde uzaktan eğitim 'Hacivat-Karagöz' ile şenlendi
Milas'ın 'Papatyaların Boynu Bükük Kalmasın' projesi ön elemeden geçti Milas'ın 'Papatyaların Boynu Bükük Kalmasın' projesi ön elemeden geçti
Bakan Ziya Selçuk'tan ücretli öğretmen açıklaması Bakan Ziya Selçuk'tan ücretli öğretmen açıklaması
YÖK'ten kayıt dondurma hakkı YÖK'ten kayıt dondurma hakkı
LGS'de sorulacak soruların müfredat ve kazanımları yayımlandı LGS'de sorulacak soruların müfredat ve kazanımları yayımlandı
Birey Eğitim Kurumlarından Uzaktan Eğitimle İlgili Uyarılar Birey Eğitim Kurumlarından Uzaktan Eğitimle İlgili Uyarılar
Açık öğretim sınavları internet üzerinden kişiye özel yapılacak Açık öğretim sınavları internet üzerinden kişiye özel yapılacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: '7 Haziran 2020'de LGS'nin başvurularını otomatik olarak yapacağız' Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: '7 Haziran 2020'de LGS'nin başvurularını otomatik olarak yapacağız'
Eğitim Haberleri

Eğitim Bir-Sen eğitim kolunun yetkili sendikası

2018 yılında Muğla'da eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda yetkili sendikanın belirlendiği toplantı sonrası Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Şubesi son iki yılda olduğu gibi 2018 yılında da yetkili sendika oldu. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikaların şube başkanlarının katılımı ile sendikaların 2018 yılı üye sayıları mutabakat metni imza altına alındı. İmzalanan mutabakat sonucunda Muğla'da eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikaların içerisinde 2016 ve 2017 yıllarında yetkili olan sendika Eğitim Bir-Sen 3'üncü kez üst üste yetkili sendika oldu.

Marmaris’te Rus Dili Olimpiyatı’nda sonuçlar belli oldu

Marmaris'te, Rus Yazar Turgenyew, Rus Milli Marş Yazarı Sergey Mikhalkov adına düzenlenen Rus Dili Olimpiyatı'nda sonuçlar belli oldu. Yarışmada 7 yaşındaki Murat Sezgin ile 8 yaşındaki Selin İbişbirinci olarak, Alanya'da düzenlenecek olan Türkiye geneli finalde mücadele edecek.

Gazi İlkokulu Salonu Yenilendi (video)

Fethiye Gazi İlkokulu'nun salonu işadamı Kazım Koca, Fethiye Esnaf Odası Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin de katkıları ile yenilendi

Muğla'da En Çok Hangi Okul Mezunu Olduğu Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Muğla Eğitim İstatistiklerini Açıkladı

Datça Anadolu Lisesinden anlamlı etkinlik

Datça Anadolu lisesi öğrencileri, trafik kuralları hakkında vatandaşları bilinçlendirmek için yaya geçidinde etkinlik düzenledi.

Ortaca’da TUBİTAK bilim fuarı

Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu'nda, TUBİTAK 4006 bilim fuarı açıldı.

Marmaris’te Rus Dili Olimpiyatı gerçekleştirildi

Marmaris'te, Rus Yazar Turgenyew ile Rus Milli Marş Yazarı Sergey Mikhalkov adına düzenlenen Rus Dili Olimpiyatı gerçekleştirildi.

Cevizci Scientix büyükelçisi seçildi

Brüksel merkezli 30 ülkenin Milli Eğitim Bakanlığından oluşan Avrupa Okul Ağı tarafından Muğla Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Bekir Cevizci Scientix Bilim Büyükelçisi olarak seçildi.

Belediye personeline işaret dili eğitimi

Bodrum Belediyesi tarafından 2018 yılı içinde yapılması planlanan hizmet içi eğitimler kapsamında, belediyenin halkla iç içe ve vatandaşa doğrudan ulaşan personeline yönelik Pratik İşaret Dili Eğitimi verildi.

Uzmanlardan karne uyarısı

Uzman Klinik Psikoloğu Gözde Kıratlı karne döneminde ailelerin ve çocukların nasıl davranması gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi.

Birinci olan 700 öğrenci ödüllerini aldı

2018 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde okul birincisi öğrencilere yönelik başlattığı 'Birincilik senden ödül büyükşehirden' kampanyası ile 700 öğrenciye ödülleri takdim edildi.

Aydın’da 178 bin 640 öğrenci yarın karne alacak

Aydın'da 2017-2018 eğitim-öğretim yılının yarın sona ermesi ile 178 bin 640 öğrenci karne heyecanı yaşayacak. Yeni öğretim yılı yaz tatilinin ardından 17 Eylül'de başlayacak.

Lise öğrencileri şehitler için dua ediyor

Manisa'nın Salihli ilçesindeki Şehit Mustafa Serin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Asri Mezarlıkta bulunan şehit mezarlarını tek tek ziyaret edip, hem Kur'an-ı Kerim okuyor hem de dua ediyor.

Fen ve teknoloji öğretmenlerine sanal laboratuvar eğitimi

Fen ve teknoloji öğretmenlerini sanal çağa hazırlayan TÜBİTAK 4005 projesi kapsamında öğretmenler, sanal laboratuvar ortamında bilimsel sorgulama yetilerini geliştirecekler.

Toplam 414 haber.