Eğitim

Eğitim Haberleri

Datça’da öğrenciler, “Merkezim Her Yerde” projesi ile keyifli vakit geçirdi

Muğla'nın Datça ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Merkezim Her Yerde' projesi ile Yılmazlar İlkokulu öğrencileri kültürel ve sportif faaliyetlerle eğlenceli dakikalar yaşadı.

FTSO’dan öğrencilere Rusça dil eğitimi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), yeme içme sektörüne nitelikli çalışan kazandırmak amacıyla, Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 35 kız öğrenciye Rusça dil eğitimi veriyor. Kursu ziyaret eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, yoğun ders programlarının arasında Rusça öğrenmek isteyen öğrencileri tebrik ederek “Biz sizler için elimizden gelen katkıyı yapmaya çalıştık. Sizlerden de Rusçayı öğretmek için gayret göstermenizi istiyoruz. Bu gayretinizin karşılığını ilerleyen yıllarda alacağınızdan emin olun.” dedi.

Köyceğizli Yeliz, ödülünü Milletvekili Yelda Erol Gökcan’dan aldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Muğla'da düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Yeliz Okur isimli öğrencinin ödülünü AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan verdi.

Köyceğiz’de okuma bayramı coşkuyla kutlandı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı İlk ve Ortaokulu birinci sınıf öğrencileri tarafından okuma bayramı etkinliği düzenlendi. Okuma bayramında birinci sınıf öğrencileri yıl boyunca öğrendikleri okuma becerilerini sergiledi. Öğrenciler, etkinlikte rondları, piyesleri, koro ve şarkıları başarıyla sundular. Birinci sınıf öğrencileri eğitim hayatlarının temeli ve en önemli adımı olan ilk okumaya geçmelerinin mutluluğunu paylaştılar. Okul yöneticileri bu etkinlikte görev alan başta Öğretmen Hatice Tok ve öğrencilere, destek veren tüm öğretmen ve velilere teşekkür etti. Düzenlenen etkinliğe okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

MSKÜ Öğretim elemanına Ticaret Bakanlığından ödül

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Alper Çağlar Koyuncu'nun 'Tüketici Hukuku Çerçevesinde Haksız Ticari Uygulamalar' başlıklı doktora tezi, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 25. Geleneksel Tüketici Ödülleri'nde 'Bilimsel Çalışma' ödülüne layık görüldü.

Yatağan'da "Safahatta İstiklal ve Diriliş" adlı konferans gerçekleştirildi

İstiklal Marşı'nın Kabul Edilişinin 101. Yıl dönümü kapsamında Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'u, fikir hayatını ve eserlerini öğrencilere anlatabilmek ve milli mücadelenin destanının tüm yönleriyle içselleştirilmesini sağlamak amacıyla Muğla Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaattin Karaca'nın konuşmacı olarak katıldığı Safahatta İstiklal ve Diriliş adlı konferans düzenlendi.

Acil Tıp Oryantasyon eğitimi başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Acil Tıp Asistan Oryantasyon Eğitimi’ Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Deniz Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesinden katılım ile başladı.

Ortaca’da meslek lisesi öğrencilerinden anlamlı proje

Muğla'nın Ortaca ilçesinde 'Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyoruz'' projesi kapsamında lise öğrencileri engelli vatandaşları ve ailelerini ziyaret ederek evlerindeki eksikleri giderdi.

Milas’ta öğrenciler deprem konusunda bilgilendirildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu'nda 'Deprem' konulu seminer sunumu yapıldı Bodrum AKUT Ekibi Eğitim Birimi Sorumlusu Füsun Ersoy tarafından yapılan sunumda, deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgi aktarıldı

Köyceğiz’de Pi Günü ve pilav etkinliği gerçekleştirildi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı İlk/Ortaokulu'nda Pi günü ve pilav etkinliği yapıldı.

Üniversite öğrencileri için protokol imzalandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesi ve Milas Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında çeşitli alanlarda açılacak kurslara ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda Köyceğizli Yıldız birinci oldu

Muğla il genelinde düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda Köyceğizli Safiye Yıldız ortaokullar kategorisinde il birincisi oldu.

Köyceğiz’de İstiklal Marşı ve önemi anlatıldı

Köyceğiz ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi. İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliği programı Köyceğiz Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Fatma Giray, Sevgi Korkmaz ve Müzik Öğretmeni Özgür Kırlı tarafından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Köyceğiz Fen Lisesi Tarih Öğretmeni Aydın Dirim yaptı.

İstiklal Marşı’ın kabulünün 101’inci Yılı

Milas Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programa Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Garnizon Komutanı Albay Muammer Mersincik, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Köyceğiz’de kukla tasarımı eğitimleri devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Şehit Seyhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı öğrencilerine yönelik olarak öğrencilerin mesleki beceri ve gelişimlerini desteklemek amacıyla yürütülen 'Vantrolog Kukla Tasarımı ve Kukla Oynatıcılığı' projesinde kuklalar tamamlandı.

Datçalı öğrenciler, Portekiz’de Erasmus etkinliğine katıldı

Muğla'nın Datça ilçesindeki Yılmazlar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Erasmus programı kapsamında Portekiz'deki etkinliğe katıldı.

Köyceğiz’de “Değişen Dünyada Kadın Olmak” konulu konferans düzenlendi

Muğla'nın Köyceğiz İlçe Müftülüğü tarafından 'Değişen Dünyada Kadın Olmak' konulu kadınlara özel konferans düzenlendi. Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen konferansı Muğla İl Müftü Yardımcısı Sema Özbakış verdi.

Öğrencilere kompost gübre yapımı eğitimi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün il genelindeki okullarda uygulamaya koyduğu 'Mavi-Yeşil Okullar' projesi kapsamında Seydikemer Eşen Anadolu Lisesi öğrencilerine kompost gübre yapımı eğitimi verildi.

Köyceğiz Müftülüğü personellerine seminer düzenlendi

Muğla'nın Köyceğiz Kaymakamlığı himayelerinde 2022 yılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele faaliyetleri kapsamında; İlçe Müftülüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Sosyal Hizmet Merkezi işbirliğinde İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kuran Kursu öğreticilerinden oluşan Köyceğiz Müftülüğü personellerine 'Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konularında seminer gerçekleştirildi.

Toplam 1048 haber.