Dünya

Kavaklıdere'de parsel bağlantılarına başladı Kavaklıdere'de parsel bağlantılarına başladı
Domuza tuzak kurup ölüme terk ettiler Domuza tuzak kurup ölüme terk ettiler
Muğla'da kırsal mahallerin yolları yenileniyor Muğla'da kırsal mahallerin yolları yenileniyor
Fethiye'nin 127 milyonluk yatırımı devam ediyor Fethiye'nin 127 milyonluk yatırımı devam ediyor
Korona virüs deniz kaplumbağalarına yaradı Korona virüs deniz kaplumbağalarına yaradı
Marmaris Belediyesi kaynak sularını analiz ettirdi Marmaris Belediyesi kaynak sularını analiz ettirdi
Muğla'da kırsal mahallelerin yolları yenileniyor Muğla'da kırsal mahallelerin yolları yenileniyor
Bodrum Limanı'ndaki çalışmalarda sona gelindi Bodrum Limanı'ndaki çalışmalarda sona gelindi
Muğla Büyükşehir asfalt çalışmalarına başladı Muğla Büyükşehir asfalt çalışmalarına başladı
'Böceklerin kralı' tekrar doğaya bırakıldı 'Böceklerin kralı' tekrar doğaya bırakıldı
Ula'da kanalizasyon çalışmaları tamamlandı Ula'da kanalizasyon çalışmaları tamamlandı
Datça'nın içme suyu hatları yenileniyor Datça'nın içme suyu hatları yenileniyor
Alevlerin arasından çıkardılar, kurtarmak için seferber oldular Alevlerin arasından çıkardılar, kurtarmak için seferber oldular
Muğla'da vektör ile mücadelede devam ediyor Muğla'da vektör ile mücadelede devam ediyor
Ölüdeniz içme suyu çalışmalarında sona yaklaşıldı Ölüdeniz içme suyu çalışmalarında sona yaklaşıldı
Dere yatağında mahsur kalan balıklar için seferber oldular Dere yatağında mahsur kalan balıklar için seferber oldular
Dünyaca ünlü sahil manzaralı imara aykırı yapılar yıkılıyor Dünyaca ünlü sahil manzaralı imara aykırı yapılar yıkılıyor
Bodrum'da tüyler ürperten manzara Bodrum'da tüyler ürperten manzara
Bodrum'un prestij yüzü 15 Haziran'da tamamlanacak Bodrum'un prestij yüzü 15 Haziran'da tamamlanacak
Çalış Plajı'nda Hazırlıklar Son Aşamada Çalış Plajı’nda Hazırlıklar Son Aşamada
Dünya Haberleri

Turizmin Zirvesi EMITT Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

24. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Fuarı, 30 Ocak Perşembe günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor. Fuarı bu yıl 60 bin ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Ay, “Fethiye için ciddi kayıp”

Çin hükümeti Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak karara göre turizm acenteleri ülke dışında grup turları ve paket programlar için satış yapamayacak.Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, “Son alınan bilgilere Çin hükümeti dışarıya turizm seyahatlerini ve acentelerin satışlarını durdurmuş. Belli bir süre Çinli ziyaretçileri ilçemizde görememe endişesi içindeyiz. Dünyada turizm harcamalarında lider olan bir ülkenin seyahat edememesi ülkemiz ve Fethiye için ciddi bir turizm kaybına neden olacaktır” dedi.

Bodrum'da binaların dış cepheleri güzelleşecek

Bodrum Belediyesi, kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek amacıyla bir kampanya başlattı. 'Kent Estetiği, Bodrum'un Geleceğidir' sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde esnafa ve vatandaşa 'Binalarınızın dış cephesini 1 Mayıs 2020 tarihine kadar güzelleştirin' çağrısı yapıldı.

'Toprak Dede' için fidan diktiler

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm personel ve öğrencileri ile birlikte 20 Ocak'ta hayatını kaybeden Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın uğurlandığı gün 81 ilde 8 Bin 100 fidanı toprakla buluşturuldu.

Bodrum turizm sezonuna hazırlanıyor

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan turizm sezonu öncesi sorumluluk alanlarında bakım, onarım ve imalat çalışmalarına devam ediyor.

Marmaris Şehir Stadı tertemiz oldu

Marmaris'te resmi futbol maçlarının yapıldığı Şehir Stadı'nın temizlik işine Marmaris Belediyesi el attı. Belediye stadı tertemiz yaptı.

Bodrum'da palmiye ağaçlarına kışlık bakım başladı

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bodrum merkez ve mahallelerinde park, bahçe ve yeşil alanların korunması, ağaçların doğal gelişimlerini takip etmek amacı ile çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Sarıkaya'da yol bakım çalışmaları tamamlandı

Vatandaşların güvenli ve modern yollarla sevdiklerine ulaşmalarını sağlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla genelinde sorumluluk alanlarındaki yollarda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Milas ilçesine bağlı Sarıkaya Mahallesi yolu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı yol bakım, onarım ve düzenleme çalışmaları sonucunda iyileştirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ormanda çıkan 65 ton çöp görenleri şok etti

Bodrum'da, ormanlık alana atılan yaklaşık 65 ton atık yetkilileri şok etti. Ormanın neredeyse her yerinden çıkan çöpler, Bodrum Belediyesi ekiplerince temizlendi.

Ortaca yeraltı çöp konteyneri sistemine geçti

Ortaca Belediyesi, daha temiz ve yaşanılabilir bir Ortaca için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında şehrin belirlenen noktalarına yeraltı çöp konteyneri koydu.

Başkan Atabay, Milas'taki kötü koku üzerinden Didimlileri uyardı

Aydın'da gündemin en önemli maddesi haline gelen ve Didim'de kurulması planlanan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Kılıç Balıkçılık tesislerinden Milas'a nasıl kötü koku yayıldığını anlattı.

Milas'ta 200 kilo atık pil toplandı

-TEMA Milas İlçe Temsilciliği sorumluluğunda, Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından 'Atık Pil Çöp Değildir' sloganıyla yapılan çalışmada yaklaşık 200 kilogram atık pil toplanıldı.

Muğla'nın yerel tohumlarına dijital ortamda ulaşım

'Yerel Tohum Ulusal Güç' sloganı ile yola çıkan Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en geniş kapsamlı 'Tıbbi-Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi'ni açmıştı. Muğla-Denizli karayolu Bağlarbaşı mevkiinde 4 bin 700 m2'lik alanda 'Tıbbi-Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi' hizmet veriyor.

Ula'ya 5 bin 500 metre yol yapılıyor

Muğla'nın Ula ilçesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon çalışmalarını tamamlayıp yol çalışmalarına başlıyor. İlçede Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Gökalp Gündüz Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ile Muhtelif Mahallerde Altyapı, Yol ve Kaldırım Düzenleme Yapım İşi kapsamında; güzergah 5 bin 500 metre yol çalışması yapılacak. Aynı güzergahta yağmur suyu altyapı tesisi, içme suyu altyapı tesisi, sanat yapıları ile yol ve kaldırım üst kaplaması, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından elektrik altyapı tesisi, Türk Telekomünikasyon tarafından fiber optik elektronik haberleşme altyapı tesisi, doğal gaz altyapı tesisi, MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından kanalizasyon parsel bağlantısı altyapı tesisi imalatları yapılacak. Bu güzergahın dışında ilçe belediyesi sorumluluğunda bulunan 4 ayrı sokakta sadece yağmursuyu ve içme suyu altyapı imalatları yapılacak.

Nesli tükenmekte olan kaplumbağa ölü bulundu

Dünya'da nesli tükenmekte olan Caretta caretta cinsi su kaplumbağası Bodrum sahilinde ölü olarak bulundu.

Marmaris'in kaldırımları yeşeriyor

Hedefimiz 2 bin ağacı toprakla buluşturmak' sloganıyla ilçede ağaçlandırma seferberliği başlatan Marmaris Belediyesi, yollar ve kaldırımlarda ağaç dikimine başladı.

Doç. Dr. Özçelik, Kanal İstanbul Projesini Anlattı 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Coğrafi Bilgi Sistemleri-Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, FRT TV ekranlarında yepyeni bir program olan Gerçek Gündem’in konuğu oldu.

Çevre Kulübü Öğrencileri Atık Tesisini Ziyaret Etti

Marmaris Ahu Hetman İlkokulu Çevre Kulübü öğrencileri Menteşe Belediyesine ait Akçaova mahallesindeki ambalaj atıklarının toplandığı ve ayrılıştırıldığı alanı ziyaret ederek, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar.

Sokak hayvanları mikroçip ile korunacak

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği ve Muğla Doğa Hayvan Hakları Platformu'nun 1 yıldır hazırladıkları proje hayata geçerse Türkiye'de tek ve ilk olacak.

Toplam 277 haber.