Dünya

Dünya Haberleri

Datça'da 20 bin levrek yavrusu denizle buluştu

Muğla'nın Datça ilçesinde Su Ürünleri Kooperatifi'nin genel kurulunun ardından 20 bin levrek yavrusu denizle buluşturuldu.

Kadın Azmağı SOS verdi, giriş kapatıldı

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı 'Sakin Kent' unvanlı Akyaka Mahallesi'nde bulunan Kadın Azmağı Ula Belediyesi tarafından geçici olarak girişlere kapatıldı. Kapatılmaya gerekçe olarak azmaktaki su seviyesinin kuraklığa bağlı olarak düşmesi ve azmak içinde gezilmesi ile sudaki canlıların yaşam alanlarının tahrip olması gösterildi.

Çevre düzenlemeleri kırsalda da devam ediyor

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe'nin kırsal Algı mahallesini ziyaretinde çevre ve ot düzenlemesi yapan belediye personeli ile bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

'Sakin Kent' mavi gerdanlığını taktı

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından her yıl sahil, marina ve teknelerde bir yıl boyunca asılan 'Mavi Bayrak' sahillerde dalgalanmaya başladı. Türkiye'de Antalya'dan sonra en fazla Mavi Bayrak bulunan Muğla'da 'Sakin Kent' unvanlı Ula'nın Akyaka sahili de bu yıl mavi bayrak almaya hak kazandı.

Dumanlar Ortaca'yı kapladı

Muğla'nın Dalaman ilçesindeki kağıt fabrikasından çıkan yangın dolayısıyla dumanlar Ortaca ilçesinde etkili oldu.

'Akıllı Atık Yönetim Sistemi' tanıtıldı

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 2020 yılı içinde hayata geçirilen ''Akıllı Atık Toplama Yönetim Sistemi'' Yerel Yönetim Reformu 3. Aşama Projesi'nde tanıtıldı.

Farklı Tasarımlara Sahip Tuvalet Lavaboları

Lavabolar ayaklı ya da duvara monte edilebilecek şekilde tuvaletlerde kişisel temizliğin yapılması amacıyla tercih edilen üründür. Porselen, metal sac, emaye ya da kumtaşı kullanılarak üretilen lavabolardır.

Marmaris Sümbül deresi temizleniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri il genelinde başlattıkları dere temizleme çalışmalarına Marmaris Turunç Mahallesi'nde devam ediyor. Turunç Sümbül Deresi'nde yapılan temizlik çalışmalarında bugüne kadar yaklaşık 700 ton atık çıkarıldı.

Menteşe Belediyesi personeline Karbon Ayak İzi eğitimi

Menteşe Belediyesi personeline, Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından yüzde 100 hibe desteğiyle 'Menteşe Belediyesi Hizmetlerinde Karbon Ayak İzinin Hesaplanması ve Azaltım Yol Haritasının Hazırlanması Projesi' kapsamında, personele yönelik karbon ayak izi ve sera gazı azaltımı konusunda eğitim verildi.

Evi yanan Yürekli ailesine Menteşe Belediyesinden yardım

Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ersöz, Karabağlar Yaylası Kır Kahvesi mevkiinde evleri yanarak zarar gören Yürekli ailesini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bodrum'daki fırtına tonlarca ağırlıktaki çatıyı metrelerce uçurdu

Muğla'nın Bodrum ilçesinden saatteki hızı 75 kilometreye ulaşan fırtına, lüks bir otelin tonlarca ağırlığındaki çatıyı metrelerce uzakta bulunan telsiz direklerine uçurdu.

Akyaka sevdalıları Azmak dip temizliği yaptı

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı 'Sakin Kent' unvanlı Akyaka Mahallesinde her yıl binlerce yerli ve yabancı turistik tekne gezisine çıktığı Kadın azmağı, Akyaka sevdalısı Azmak Taşıyıcılar kooperatifi üyeleri tekne kaptanı Şadi Durmaz ve aynı zamanda dalgıç olan Murat Bağcı tarafından Azmak dip temizliği yapıldı.

Köyceğiz'de tedirgin eden görüntü

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Sazak Mahallesi Tozluca mevkiinde yasal işletme ruhsatı olan ve ÇED raporu bulunan taş kırma makinesinin kırıcılarından çıkan toz bulutu, aynı mevkide bulunan konut ve tarım alanlarını beyaza bürüdü.

YK Enerji'den 3 yılda 1 milyon ağaç

Çevreye duyarlı madencilik faaliyetlerini destekleyenYeniköş Kemerköy Enerji Üretim A,Ş, bu amaçla Türkiye'nin değişik bölgelerinde 2020 yılı içinde toplam 370 hektarlık alanda 305 bin gidan dikimi gerçekleştirdi.

Datça'da deniz yüzeyindeki kirlilik göze çarpıyor

Muğla'nın Datça ilçesinde geçtiğimiz günlerde yapılan deniz dibi temizliğinin ardından bu sefer deniz yüzeyinde kirlilik oluştu. Vatandaşlar deniz yüzeyindeki kirliliğin giderilmesini istiyor.

Datça'daki 4 limanda dip temizliği yapıldı

Muğla'nın Datça ilçesindeki 4 limanda yapılan dip temizliği sonunda denizden tonlarca çöp çıkarıldı.

Bu da down sendromlu sevimli kedi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde sokakta bulunan bir kediyi sahiplenen lise öğrencisi Büşra Şahin, down sendromlu olduğunu düşündüğü ve ismini 'Pide' koyduğu 9 aylık kedisine gözü gibi bakıyor. Lise öğrencisi Şahin, diğer kedilere göre daha az yaşam süresi bulunan ve hassas olan kedisi ile vakit geçirmekten büyük keyif alıyor.

Amatör balıkçılara fok balığı sürprizi

Muğla'nın Datça ilçesinde olta ile balık tutarken, bir anda denizde fok balığını gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

Sahile serilen beyaz kumdaki korkunç gerçek ortaya çıktı: Yüzde 55'i mermer tozu

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçelerindeki bazı oteller sahillere beyaz kum sermeye başladı. Pina yarım adasında bir otelin sahile serdiği beyaz kumların yüzde 55'i mermer tozu çıktı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ise otele 270 bin lira ceza uyguladı.

Toplam 452 haber.