Dünya

Kavaklıdere kanalizasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı Kavaklıdere kanalizasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı
Muğla'da mavi bayrak sayısı 117'ye çıktı Muğla'da mavi bayrak sayısı 117'ye çıktı
Marmaris halk plajında hummalı hazırlık Marmaris halk plajında hummalı hazırlık
Muğla'da tedavisi tamamlanan deniz kaplumbağaları doğal ortamına kavuştu Muğla'da tedavisi tamamlanan deniz kaplumbağaları doğal ortamına kavuştu
Ölüdeniz'deki tesislerin su sıkıntısı gideriliyor Ölüdeniz'deki tesislerin su sıkıntısı gideriliyor
İlkokul öğrencisi biriktirdiği atık yağları sokağa çıkma izninde okuluna teslim etti İlkokul öğrencisi biriktirdiği atık yağları sokağa çıkma izninde okuluna teslim etti
Gönüllü gençler turistik mahallede 4 kamyon çöp topladı Gönüllü gençler turistik mahallede 4 kamyon çöp topladı
Muğla'da 40 bin metre dere temizliği yapıldı Muğla'da 40 bin metre dere temizliği yapıldı
Ören'de sarı deniz görenleri şaşkına çevirdi Ören'de sarı deniz görenleri şaşkına çevirdi
Muğla'da ormancılar teyakkuzda Muğla'da ormancılar teyakkuzda
Afrika sıcakları, toz bulutuyla Bodrum'un üstüne çöktü Afrika sıcakları, toz bulutuyla Bodrum'un üstüne çöktü
Büyükşehir zabıtasından AVM ve berberlere denetim Büyükşehir zabıtasından AVM ve berberlere denetim
Bu Projeyle Çevre Kirliliği Önlenecek Bu Projeyle Çevre Kirliliği Önlenecek
Gökova sahilinde ölü Caretta bulundu Gökova sahilinde ölü Caretta bulundu
Kavaklıdere'de 7 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi Kavaklıdere'de 7 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi
Marmaris'te parklar çocukları bekliyor Marmaris'te parklar çocukları bekliyor
Kara yolunda Akdeniz Bukalemunu bulundu Kara yolunda Akdeniz Bukalemunu bulundu
Yanıklar ve İnlice Jeotermal Aramaya Olumsuz Görüş Yanıklar ve İnlice Jeotermal Aramaya Olumsuz Görüş
Dünya Haberleri

Kavaklıdere'de 7 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde başlatılan 11 bin metre kanalizasyon hattının 7 bin 500 metresi tamamlandı.

Marmaris'te parklar çocukları bekliyor

MUĞLA (İHA) – Korona virüs tedbirleri kapsamında dışarı çıkması yasaklanan 20 yaş altı gençler ve çocuklar uzun bir sürenin ardından normalleşme sürecinde kısa süreliğine de olsa sokağa çıkmak için gün sayıyor.

Kara yolunda Akdeniz Bukalemunu bulundu

Covid-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma ve şehirler arası araç trafiğine getirilen kısıtlamada vatandaşların sıkça göremediği hayvanlar doğal ortamda özgürce dalaşıyor. Görünüş olarak İguana'ya benzeyen bir Akdeniz Bukalemunu vatandaşlar tarafından Fethiye-Antalya karayolu üzerinde bulunmasının ardından yetkilere teslim edildi.

Yanıklar ve İnlice Jeotermal Aramaya Olumsuz Görüş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, özel bir şirketin Fethiye’nin Ölüdeniz ve Kayaköy’de 6 noktada jeotermal kaynak arama talebi üzerine izin vermişti. Fethiye Kent Konseyi Yürütme Kurulu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ÇED sürecinde geniş kapsamlı itiraz edince, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü olumsuz görüş bildirmişti. Bir başka özel şirket Fethiye’nin Yanıklar ve İnlice Mahallelerinde 7 noktada jeotermal kaynak arama talebinde bulununca Fethiye Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bir kez daha itirazda bulundu.

Menteşe'de dezenfeksiyon işlemleri devam ediyor

Menteşe Belediyesi Korona virüs ile mücadele edilmesine yönelik her gün onlarca cadde, sokak, meydan, kamu kurumları, eczane, araç, ibadethane, park gibi açık ve kapalı alanları dezenfekte ediyor.

Yaban domuzlarına beslemeli önlem

Marmaris Belediyesi ekipleri, yiyecek bulmakta zorlanan yaban domuzlarının şehir merkezine inmesi nedeniyle ormanlık alana yiyecek bırakmaya başladı.

Azmağın sembolü Kazlar için seferber oldular

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka mahallesindeki Muğla Valiliği ve Çevre Koruma Vakfı tarafından kurulan MUÇEV'in sorumluluğundaki kadın azmağında yaşayan Kazlar beslenmek için mahalle içlerine kadar gitmesinin basında yer almasının ardından Belediye, MUÇEV, Jandarma ekipleri Kazları beslemek için seferber oldu.

Jeotermal Arama Şirketleri Gözünü Fethiye'ye Dikti

Fethiye’de Ölüdeniz ve Kayaköy’e yapılmak istenen jeotermal arama çalışmalarına verilen tepki ses getirirken bazı şirketlerin Fethiye bölgesinde Çalış plajından başlayıp Karaot, Katrancı, Günlüklü, Yanıklar ve İnlice ile Göcek’ten Marmaris-Aktur-Bozburun ve İçmeler’e kadar arama ruhsatları aldığı ve sondaj çalışmalarına başlayacakları öğrenildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan bazı şirketlerin bu yeni bölgelerde de jeotermal arama çalışması ruhsatı aldıklarını doğrulayıp önümüzdeki bir hafta içinde geniş katılımlı bir basın açıklaması yapacaklarını duyurdu.

Datça'nın endemik kekiğine ilgi arttı

MUĞLA (İHA) – Muğla'nın Datça ilçesinde, dünya genelinde etkili olan korona virüs salgının ardından doğada yetişen endemik kekik türüne ilgi arttı.

Bodrum çiçeklerle donatılıyor

Bodrum Belediyesi'nin korona virüs salgınıyla verdiği mücadele hız kesmeden devam ederken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü sokağa çıkma kısıtlaması ile yoğunluğun azaldığı Bodrum caddelerini çiçeklerle donatıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: '1 Mayıs ve haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması planlıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 Mayıs ve haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması planlıyoruz. Bayram sonuna kadar haftasonu kısıtlaması devam edecek. Marketler 1 Mayıs cuma günü saat 9.00-14.00 arasında açık olacak'' dedi.

Bu çiçeği koparmak ya da zarar vermenin cezası 60 bin lira

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı kırsal mahalle Osmaniye'nin yamaçlarında koruma altındaki 'Ayı Gülleri' açmaya başladı. Bu çiçekleri koparana ya da zarar verene ise 60 bin lira ceza kesiliyor.

Marmaris'te sokaklar dezenfekte edildi

Marmaris'te cadde ve sokakların yıkanarak dezenfekte edilmesi insansız hava kamerası ile görüntülendi.

Muğla sokakları deterjan ile yıkanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sonrası sokaklar ve caddeler deterjanlı su ile yıkanıyor.

Hallerde dezenfekte çalışması

-Muğla Büyükşehir Belediyesi korona virüs mücadelesi kapsamında yaş sebze meyve hallerinde dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirdi.

Marmaris'te hijyen tüneli kurumlara takılmaya başladı

Marmaris'te, faaliyet halindeki bir temizlik şirketi koronavirüs salgınından korunmak için 'Jet Hijyen' adı verilen dezenfeksiyon tüneli oluşturdu. İlk ürettikleri tüneli Marmaris Belediye binası girişine takıldı. Talepler doğrultusunda öncelikle kamu kurum kuruluşları daha sonra otel ve alışveriş merkezi olmak üzere 25 yere daha takılacağı bildirildi.

Toplam 241 haber.