Dünya

Dünya Haberleri

Doç. Dr. Özçelik, Kanal İstanbul Projesini Anlattı 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Coğrafi Bilgi Sistemleri-Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, FRT TV ekranlarında yepyeni bir program olan Gerçek Gündem’in konuğu oldu.

Çevre Kulübü Öğrencileri Atık Tesisini Ziyaret Etti

Marmaris Ahu Hetman İlkokulu Çevre Kulübü öğrencileri Menteşe Belediyesine ait Akçaova mahallesindeki ambalaj atıklarının toplandığı ve ayrılıştırıldığı alanı ziyaret ederek, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar.

Sokak hayvanları mikroçip ile korunacak

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği ve Muğla Doğa Hayvan Hakları Platformu'nun 1 yıldır hazırladıkları proje hayata geçerse Türkiye'de tek ve ilk olacak.

Büyükşehir Mezbahaları Kaliteli Hizmetle Sertifikalarını Yeniledi

Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı mezbaha tesisleri ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında gerçekleşen tüm denetimlerden geçerek sertifikasını yeniledi.

Akbük koyunda imara aykırı 21 yapı yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın imar barışı kapsamında başvurusu yapılan yapılan ancak, imara aykırı yapıların yıkımı ile ilgili kararının ardından Muğla bölgesinde kaçak olarak nitelendirilen yapıların yıkımları devam ediyor.

Kaçak yapılaşma ile mücadelede drone'lu denetim

Bodrum'da doğanın korunması, vahşi yapılaşmanın önüne geçilmesi ve imara aykırı yapılaşma ile mücadele için Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından başlatılan 'Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği' çalışmalarında drone ile denetim dönemi başladı.

Bodrum kıyıları mercek altında

Bodrum Kent Konseyi Kıyı Komisyonu tarafından hazırlanan 'Bodrum kıyılarının nasıl kullanıldığı, kimlerin faydalandığı, anayasal ve yasal hakların korunup-korunmadığı' gibi konu başlıklarının yer aldığı rapor, bugün geniş katılımlı bir toplantıyla kamuoyuna sunuldu.

Marmaris'in organik pazarı 2 yaşında

Marmaris Kent Konseyi Çevre Grubu ve Yerel Tohum Derneği'nin uzun süren çalışması sonucu hayata geçirilen, tüm testlerden başarıyla geçen organik meyve ve sebzelerin satışa sunulduğu Yerel Tohum Temiz Gıda Üretici Pazarı ikinci yılını kutladı.

'Marmaris atıksu arıtma tesisi çevre mevzuatına uygun çalışıyor'

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 50 bin 625 metreküp gün kapasiteli Marmaris Atıksu Arıtma Tesisinin 2002 yılından bu yana fiziksel ve biyolojik arıtma üniteleri ile sorunsuz çalıştığını açıkladı.

Dalyan'da şiddetli rüzgar teknelerin güneşliklerini uçurdu

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz'de etkili olan sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar Dalyan'da teknelerin güneşliklerini uçurdu.

Teyyare Kavşağında çalışmaların yüzde 80'i tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımcı kurumlarla birlikte il merkezinde başlattığı Menteşe Kentsel Tasarım Yolu 2. Etap, cadde, yol, kavşak düzenlemesi ve altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Teyyare Kavşağındaki yol, kavşak düzenlemesi ve altyapı çalışmalarının yüzde 80'i tamamlandı.

Duyarlı gençler sahili temizledi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri, Marmaris Belediyesi işçileriyle birlikte Yalancıboğaz'da temizlik çalışması yaptı.

Marmaris'te ağaçlandırma seferberliği

Marmaris Belediyesi, ilçe merkezinde başlattığı ağaçlandırma seferberliği kapsamında 2 bin yeni fidan dikmeyi hedefliyor.

Bot'u çalınan çevreci soğuk suda çöp taşıyınca zatürre oldu

Geçtiğimiz günlerde, çöp topladığı sırada Bot'u çalınan Marmaris'in çevre gönüllüsü İmdat Avcı(65), soğuk suda çöp taşıyınca hastanelik oldu.

Bu ilçede 35 yıldır karbonmonoksit zehirlenmesi yaşanmadı

Türkiye'nin en temiz havasına sahip şehirlerinden biri olan Muğla'nın Marmaris ilçesinde Belediye Zabıtası 35 yıldır kış mevsiminde farklı bir sorumluluk üstleniyor. 1984 yılında alınan meclis kararı ile kömür kullanımı yasaklan Marmaris'te zabıta ekiplerinden oluşan 'Kömür Timi' hem şehrin temiz havasını korumak hem de karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek için mesai yapıyor.

Belediye yetkililerine mavi bayrak eğitimi

13. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları eğitimi 17-20 Aralık tarihlerinde Antalya'da düzenleniyor.

Yatağan Yüzme Havuzunda Çalışmalar Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan ilçesinde yapımı devam eden açık yüzme havuzu ve spor merkezindeki çalışmalar devam ediyor. Kısa sürede yapımı tamamlanması planlanan projede havuzların yapımında son aşamaya gelinirken çevre düzenlemeleri devam ediyor.

Bodrum Limanına Andezit taşı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 Milyon TL yatırımla projelendirilen Bodrum Limanı yenileme çalışmaları kapsamında zemine uygulanacak malzemenin son hali anıtlar kurulundan geçti.

Muğla’da konut satışları yüzde 73,9 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılı Kasım ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla'da konut satışları yüzde 73,9 arttı.

Toplam 356 haber.