Çevre

Çevre Haberleri

“Caretta Carettaların anası” Kaptan June hayatını kaybetti

'Caretta Carettaların annesi' olarak bilinen ve Muğla'nın dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nda Caretta Caretta'ların yaşam alanlarının korunması için verdiği mücadele nedeniyle tanınan June Haimoff 100 yaşında hayatını kaybetti.

Marmaris’te 200 kamyon balçık çıkarıldı

İçmeler'deki dere ve kanallarda 4 gün süren temizlik çalışmasında yaklaşık 200 kamyon balçık çıkarıldı.Marmaris Belediyesi ve MUSKİ ekiplerinin birlikte yaptığı çalışma bölge halkına rahat bir nefes aldırdı.

Bodrum’da 142 bin hibe fide üreticiyle buluştu

Bodrum Belediyesi'nin 'Tarımsal Hibe Programı' nedeniyle 142 bin yazlık sebze fidesi üretici ile buluştu.

Marmaris’te halk plajları yaza hazırlanıyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ilk olarak 2019 yılında hayata geçirilen halk plajlarındaki ücretsiz şemsiyeler deniz sezonu hazırlıkları çerçevesinde plajdaki yerlerini aldı.

Kürekçilere yunus sürprizi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kürek sporcularına eşlik eden yunus sürüsü, renkli görüntüler oluşturdu.

Bodrum’da sahil ve yol kenarları atıktan temizlendi

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Bodrum Bahar Temizliği Projesi çerçevesinde Pedasa Antik Kent giriş kapısından başlayarak Cennet Koyu'na kadar uzanan dağ yolu motosiklet ve bisiklet kulüpleri ile denizin dibi de dalgıçlar tarafından temizlendi. Üç saat süren etkinlikte 750 kilogram çöp atık toplandı.

Yalıkavak’ta denizden 460 kilo atık çıkarıldı

Bodrum Belediyesi'nin bu sene 8'incisini Yalıkavak'ta gerçekleştirdiği 'Deniz Dibi Temizliği' etkinliği çerçevesinde sahil ve denizin dibinden 460 kilogram; plastik, metal, cam, lastik, tekstil ve ahşap atık çıkarıldı.

Köyceğizli üreticilere, arıcılık faaliyetleri nedeniyle ilaçlama uyarısı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde devam eden arıcılık faaliyeti nedeniyle tarım işi ile uğraşan üreticilerin ilaçlama zamanına dikkat etmeleri gerektiği hatırlatıldı.

Çalış sahil kumu temizleniyor

Bölge Turizmi’nin en önemli yerlerinden biri olan Çalış Sahili’nde temizlik çalışması yapıldı. Sahil daha kalkiteli bir sahil kumu elde edebilmek adına traktöre bağlanan elek ile temizlendi.

Marmaris’te çocukların yeni eğlencesi kuru fıskiye havuzu oldu

Marmaris'te özellikle yaz mevsiminde yoğunluğun yaşandığı Türkmenistan Parkı yepyeni bir görünüme kavuştu. Kuru fıskiye havuzu çocukların ilgi alanı oldu.

Gümüşlük ve Türkbükü’nde üst yapı çalışmaları devam ediyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gümüşlük, Türkbükü ve Gölköy Mahallelerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyip vatandaşlarla bir araya geldi.

Köyceğiz bahar renklerine büründü

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde baharın müjdecisi mor salkımlı ağaçlar çiçek açtı.

Milas’ta Sıfır Atık Tesisi ile çöpler ayrıştırılacak

Muğla'nın Milas ilçesinde gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına büyük öneme sahip olan Sıfır Atık Merkezi'nin kurulumu için çalışmalar başladı.

Zirai kanal temizliğinde atıklar Dalyan kanallarına aktı

Muğla’nın dünyaca ünlü Dalyan kanallarına bağlanan arazilerin sulama yapıldığı kanallarda temizlik yapıldı.

Tekne atıklarını toplayarak denizlerin kirlenmesini önleyen dernek, çevreciler ile buluştu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Deniz Temiz Turmepa Derneği Marmaris çevrecileri ile buluşarak denizleri ve çevreyi temiz tutmak için konuştu. Marmaris'te toplanan çevreciler sezon açılışı ve denizlerde oluşacak kirlilikleri nasıl önleyeceklerinin istişarelerini yaptı.

YEŞİLÜZÜMLÜ’YE AROMATİK BİTKİLER BAHÇESİ

Fethiye Belediyesi’nin 180 dönümlük arazide gerçekleştirdiği ‘Bizim Bahçe’ projesi hızla devam ediyor. Bu kapsamda Yeşilüzümlü Mahallesi’ndeki belediyeye ait tarım arazisine, ‘Aromatik Bitkiler Bahçesi’ açıldı. Lavanta, altınotu ve biberiyenin bitkilerinin dikimi gerçekleştirildi.

Çayhisar Deresi’nde taşkın riski azalacak

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Çayhisar Deresi üzerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Tur teknesine eşlik eden yunus böyle görüntülendi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tur teknesine eşlik eden sevimli yunus, tekne gezisine katılan turistler tarafından görüntülendi.

Çevreyi kirletenlere 600 bin lira ceza kesildi

Bodrum'da çevre katliamına dur diyen Bodrum Belediyesi bahçe atıkları, hafriyat, moloz, evsel atık, geri dönüşüm atıklarıyla çevreyi kirletenlere 4 ay içerisinde 600 bin lira para cezası uyguladı.

Toplam 339 haber.