Çevre

Çevre Haberleri

Köyceğiz’de orman yangınlarına broşürlü uyarı

Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü, Döğüşbelen kontrol noktasında tatile gelen vatandaşlara orman yangınlarına karşı uyarıcı mesajların yer aldığı bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Köyceğiz’de botanik gezisi ve matematik ilişkisi etkinliği

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde üniversite öğrencileri botanik gezisi ve matematik ilişkisi etkinliğine katıldı.

Zeytin ağaçlarında korkutan kuruma

17 milyon adet zeytin ağacı varlığı ile Türkiye'nin önemli bir zeytin üretim merkezi durumundaki Muğla'da zeytin ağaçlarında başlayan kurumalar yetkilileri harekete geçirdi.

Bodrum’da hummalı bayram temizliği

Bodrum Belediyesi, Ramazan Bayramı'na yoğun bir mesaiyle hazırlandı.

Köyceğizli öğrenciler su üstü atık temizleme robotunu tanıttı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı Şeyh Ortaokulu öğrencileri su üstü atık temizleme robotu projesi gerçekleştirdi.

Tabiat parkında doğaya verilen zararı belediye ekipleri önledi

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki tabiat parkında 2 otel tarafından doğaya verilen zarar, belediye ekiplerinin müdahalesiyle durduruldu.

Datçalı öğrenciler çevre temizliğine dikkat çekti

Muğla'nın Datça ilçesinde öğrenciler atık malzemelerden yaptıkları bateri ile çalıp, şarkı söyleyerek, çevre temizliğine dikkat çekti.

Bellerine bağladıkları halatlarla, fidan diktiler

Geçtiğimiz yaz yaşanan yangında 13 bin 650 hektar orman alanı yanan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yeniden ağaçlandırma çalışmaları devam ederken belediye ekipleri de bellerine bağladıkları halatlarla, dik yamaçlarda AKUT üyeleriyle birlikte fidan dikti.

Marmaris’te Yılan Kartalı doğaya salındı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde tedavisi tamamlanan Yılan Kartalı, doğa koruma ve milli park ekipleri tarafından doğaya salındı.

Yaşlılar fidan dikti

Fethiye Yerel Tohumlar Derneği Başkanı Ebru Oğuzhan Yeter ve yönetimi Fethiye Huzurevi’ne ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası Yeter ve yönetimi, yaşlılar ile fidan dikerek keyifli dakikalar yaşadı.

Menteşe’de bahar renkleri çiçek açtı

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte Menteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki bitki satış noktası rengrenk çiçeklerle bezenerek göz alıcı bir görüntü oluşturdu.

Çok amaçlı salonlara soğuk hava deposu kuruluyor

Menteşe Belediyesi, kırsal mahallelerde vatandaşların düğün, sünnet, mevlit nişan vb. etkinliklerini yapabilecekleri Çok Amaçlı Salonlara soğuk hava deposu kurulumuna başladı.

Marmaris’te Kırsal Mahallelerinin içme suyu hatları yenileniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde devam eden dev altyapı yatırımlarının yanı sıra ekonomik ömrünü tamamlayan bölgelerdeki içme suyu hatlarını yenilemeye devam ediyor.

Uydu takip cihazı ile takip ediliyordu, ölü bulundu

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı projesi çerçevesinde Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (DEKAMER) tarafından uydu takip cihazı takılarak 7 aydır takip edilen Caretta Caretta deniz kaplumbağası Aydın Kuşadası Milli Parklar ekipleri tarafından ölü bulundu.

Milas’ta atık pil ve kullanılmayan ilaçlar toplandı

Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrencileri, TEMA Vakfı Muğla Milas İlçe Sorumlusu Mehmet Nergiz ile birlikte Cumhuriyet Caddesi boyunca yer alan iş yerlerinden atıl pil ve ilaçları topladı.

Köyceğiz’de öğrencilere ata tohumu fideleri dağıtıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından öğrencilere ata tohumu fideleri dağıtımı gerçekleştirildi.

Dünyanın en pahalı çiçeği

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı kırsal mahallelerin geçen yaz yangında etkilenen bölgelerde endemik bitki 'ayı gülleri' açmaya devam ediyor. Koruma altında olan bu çiçekleri koparmanın cezası ise 109 bin 593 Türk Lirası.

Başkan Ceylan, yayla yollarında incelemelerde bulundu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Belediye Başkanı Kamil Ceylan Ağla-Beyağaç yolunun durumunu kontrol amacıyla yerinde incelemelerde bulundu.

Milas Dörttepe Mahallesi sakinleri bozuk yollardan dertli

Muğla'nın Milas ilçesi Dörttepe Mahallesi'nin yolları hem vatandaşın psikolojine hem de cebine zarar veriyor.

Toplam 339 haber.