Çevre

Çevre Haberleri

Milas’ta yangında ağır hasar gören yapılar yıkılıyor

Muğla'nın Milas ilçesinde geçtiğimiz yaz döneminde meydana gelen yangın felaketi neticesinde ağır hasarlı olarak tespit edilen yapıların yıkımına başlandı.

Koylarda temizlik çalışmaları sürüyor

Bodrum koyları ve kıyılarında turizm sezonu öncesi gerçekleştirilen temizlik çalışmaları devam ediyor.

TAB Başkanı Şahin’den ’varroa mücadelesi’ açıklaması

Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Ziya Şahin, 'İlaç olmayan 'yem katkı maddesi ve premikslerin' varroa ilacı olarak arıcılara pazarlanması, sektörümüzün aldığı yaralardan biridir dedi.

Yılan, evin deposuna girdi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir evin deposuna giren yılan, itfaiye ekiplerince alınarak doğal ortamına salındı.

Toplamda 61 iskele yıkıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 2022 yılından bu yana kaçak ve ruhsatsız 61 iskele yıkıldı. Kaçak ve ruhsatız olduğu belirlenen 22 iskele sezon sonunda yıkılacak.

MSKÜ’de Arıcılık paneli

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arı ve Arıcılık Topluluğu '20 Mayıs Arı Günü' çerçevesinde Antik dönemde arıcılık, arı ve toplum, arıdan öğrenebileceklerimiz, iklim değişikliğinin arıcılık üzerine etkileri paneli düzenlendi.

Menteşe Belediyesinden Çocuklara ‘Atık Bilinci’ Eğitimi

Menteşe Belediyesi, sıfır atık yönetim sisteminin yaygınlaştırılması ve bu konudaki farkındalığın arttırılmasına yönelik olarak ilçe merkezindeki 12 ilkokulda öğrencilere Atık Bilinci Eğitimi veriyor.

Milas’ta mahalle sakinleri domuzlara yiyecek verdi

Muğla'nın Milas ilçesinde mahalle sakinleri karşılaştıkları domuz sürüsüne yiyecek vererek besledi.

Deniz yüzeyi ve dibi pırıl pırıl oldu

Bodrum Belediyesi tarafından bu sene 8'incisi yapılan ve Torba Mahallesi'nde devam eden Deniz Dibi Temizliğinde İnsansız Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı kullanıldı

Çevre dostu mega yat “Savannah” Ölüdeniz’e demir attı

Hibrit sisteme sahip çevre dostu olarak bilinen mega yat Savannah, Muğla'nın Fethiye ilçesine demir attı.

Çevre katliamıyla gece gündüz mücadele devam ediyor

Bodrum'un eşsiz doğası, coğrafyası ve bitki örtüsünün korunması ve sürdürülebilir bir kent olması için Bodrum Belediyesi ekipleri, doğayı hiçe sayanlara karşı mücadelesini sürdürüyor.

Marmaris Maksim dere yatağında çalımalar sürüyor

Çıldır Mahallesi'nde Maksim Deresi olarak bilinen derede Marmaris Belediyesi ekipleri temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesi ekipleri ’beyaz kum’ serimine engel oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahillerin doğal görünümünü değiştirerek ekolojik dengeyi bozmaya hazırlanan işletmeye belediye ekipleri müdahale etti.

Menteşe’de Parklar yenileniyor

Menteşe Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarına yapılan ve halkın sosyal yaşam alanlarının başında yer alan parkların bakımları yapılıyor, zamanla yıpranmış ve eskimiş oyun grupları ile yetişkinler için yapılan spor aletleri belediye ekipleri tarafından yenileniyor. Menteşe TOKİ Konutlarındaki parkların da bakım ve onarımları yapılarak çocukların ve ailelerin kullanımına açıldı.

Köyceğizli doğaseverler Topuklu Yaylası’na çıktı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Turizm ve Doğayı Koruma Derneği Yürüyüş Grubu üyeleri doğaseverler ile birlikte baharın gelişini kutlamak ve doğayı keşfetmek amacıyla yaylalara gezi düzenledi.

Yavru Balaban kuşu tekrar doğaya bırakıldı

Muğla'nın Datça ilçesinde vatandaş tarafından bulunan Balaban Kuşu yavrusu Doğa Koruma Milli Parklar ekipleri tarafından tekrar doğal ortama bırakıldı.

Düğerek Mahallesine 300 tonluk Atıksu deposu

Menteşe Belediyesi tarafından Düğerek Mahallesindeki 30 Bin metrekarelik yeşil alanların atık su ile sulanabilmesi için bölgeye atıksu depolama tesisi yapılıyor.

Deniz dibi temizliği Bitez’de devam etti

Bodrum Belediyesi tarafından bu sene 8.si gerçekleştirilen deniz dibi temizliği etkinliği Bitez'de devam etti.

Milas’ta sürücüler ve yolcular uyarıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde 7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte sürücüler ve yolculara broşür dağıtılarak kurallara uyulması konusunda hatırlatma yapıldı.

Toplam 339 haber.