Çevre

Çevre Haberleri

Marmaris’te 9 günde 3 bin ton çöp toplandı

Marmaris Belediyesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca yaklaşık 3 bin ton çöp topladı. 24 saat esasına göre çalışan ekip ilçe merkezi başta olmak üzere mesire alanları, plajlar, koylar, seyir tepeleri gibi alanları temizledi.

Köyceğiz’de orman yangını riski uyarısı yapıldı

Muğla genelinde 42 dereceye ulaşması beklenen hava sıcaklıklarının ardından Muğla Valiliği, vatandaşların orman yangınlarına karşı dikkatli ve duyarlı olunması çağrısında bulundu.

Türkiye’nin en fazla paylaşılan fotoğrafları arasında yer alıyor

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı labirenti andıran görüntüsü ile büyüleyen Dalyan kanalları, Türkiye'nin en fazla paylaşılan fotoğrafları arasında yer alıyor.

Jandarma ekipleri Datça’daki orman yangını için topyekün seferber oldu

Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınırken, jandarma ekipleri de yangın süresince 3 bin 520 vatandaşın tahliye edilmesini sağladı.

Datça’daki orman yangınından 17 konut olumsuz etkilendi

Muğla'nın Datça ilçesinde dün öğle saatlerinde çıkan orman yangınından 17 konut olumsuz olarak etkilenirken, 3 bin 520 kişi de tahliye edildi.

Bodrum, araçlardan atılan çöplerden arındırılıyor

Bodrum Belediyesi, kentin her bölgesinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri karayolları kenarlarına atılan çöpleri tek tek topluyor. 13 günde yaklaşık bin 500 poşet atık karayolları kenarlarından arındırıldı.

Orman Genel Müdürü Karacabey Muğla’da ziyaretlerde bulundu

Tarım ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey Muğla'da ziyaretlerde bulundu.

Marmaris Belediyesi, Çetibeli’nde çöp poşeti dağıttı

Marmaris'te bayram yoğunluğu başlarken Marmaris Belediyesi de çevreye karşı duyarlılık oluşturmak için Çetibeli'nde tatilcilere içinde çöp poşeti bulunan torbalardan dağıttı. Kontrol Noktası'nı ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Oktay da tatilcilerden doğaya karşı duyarlı olunmasını rica etti.

Marmaris zabıtası denetimde

Marmaris Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tatlı, şekerleme imalatı ve satışı yapan işletmelerde denetim gerçekleştirdi.

Hayvan satış ve kesim yerleri bayrama hazır

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tüm ilçelerde Kurban Bayramı öncesi başlayan hayvan kesim ve satış yerlerinde denetimlere devam ediyor. Kurban Bayramı boyunca da devam edecek denetimlerle insan sağlığı korunarak hayvan refahı gözetilecek.

Minik çocuğun su ile imtihanı

Hava sıcaklığının hissedilir derecede artığı Muğla'da evde bunalan aileler çocuklarını su fıskiyelerinin bulunduğu bölgelerde serinletmeye çalışırken, ilginç görüntüler de ortaya çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük çadır kampında sezon hareketlendi

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahallesinde bulunan yüzölçümü ve kapasitesi ile ülkenin en büyük çadır karavan kamp alanı olan Çubucak Orman kampı müdavimlerini ağırlamaya başladı.

Yangınlarda görev yapacak uçaklar test uçuşlarını tamamladı

Muğla'da meydana gelen orman yangınları için Türk Hava Kurumu'nun (THK) 2 yangın uçağı Bodrum'un Güvercinlik açıklarında test uçuşu gerçekleştirdi.

Sakarkaya Mahalle sakinleri, ağır tonajlı araçlardan şikayet etti

Muğla'nın Milas ilçesi Sakarkaya Mahallesi sakinleri, Milas Belediyesi'ne dilekçe vererek mahalle içindeki yolların ağır tonajlı kamyonlar tarafından kullanılmamasını talep etti.

Marmaris Belediyesi 9 günlük tatile hazır

Marmaris Belediyesi'nin tüm birimleri, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde çalışmalarını hızlandırdı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 'Misafirlerimizden dünyanın incisi Marmaris'in tadını çıkarırken özellikle temizlik konusunda duyarlı olmalarını rica ediyoruz' dedi.

Kıyılardan ve denizden binlerce ton çöp çıktı

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Bodrum'un Güvercinlik koyunda toplanan çöpler 7,5 tonu bulurken, çöp dağını gören vatandaşlar şok oldu.

Marmaris Kent Konseyi’nden doğa mücadelesi

Marmaris Kent Konseyi tarafından Sinpaş’ın İçmeler Kızılkum Mevkii’nde başlattığı entegre projesi için açılmış olan “ÇED gerekli değildir” kararının iptali istemli davanın karar duruşması yapıldı. Edinilen bilgiye göre mahkeme 15-20 gün içinde dava konusu hakkında kararını verecek.

NATO toplantısının ardından Bodrum’a geldi

NATO zirvesinde liderlere yaptığı yemeklerle büyük beğeni toplayan Dünyaca ünlü şef Paco Roncero ayağının tozuyla Bodrum'a geldi.

Kaymakam Balcı’dan çevre temizliği

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın öncülüğünde, Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, AKUT, MAG ve çevre gönüllüleri Son Çöp Bükücüler ve Keep Fethiye Clean gruplarının katılımıyla 6 Temmuz sabah 6.00' da Help Beach civarı ormanlık alanlar ve yollarda temizlik faaliyeti gerçekleştirildi. 1,5 saat süren etkinlikte yaklaşık 1,5 ton atık toplandı.

Toplam 339 haber.