Çevre

Çevre Haberleri

Yatağan’da ormanlık alanlara çöp bırakanlara tepki gösterdiler

Türkiye'nin en fazla orman varlığına sahip illerin başında yer alan Muğla'nın Yatağan ilçesindeki ormanlık alanlar adeta çöplüğe döndü. Sorumsuz kişilerce ormana atılan çöpler hem doğal güzelliği bozuyor hem de orman yangınlarına davetiye çıkarıyor.

Deniz kaplumbağalarının korunması için bir araya geldiler

Deniz kaplumbağalarının Akdeniz'de korunması için iş birliği yürüten uzmanlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, MAVA Vakfı'nın desteklediği proje kapsamında DEKAMER'in ev sahipliğinde Pamukkale'de bir araya geldi.

Marmaris’te deniz çekildi, olta balıkçılarının eli boş kaldı

Muğla'nın Marmaris ilçesi ve kırsal mahallelerdeki kıyı kesimlerde deniz yer yer 5 ile 20 metre arasında çekilince, oluşan adacıklarda balık tutan vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. Bazı vatandaşlar ise çekilmeyi fotoğrafladı.

Deniz dibi tertemiz oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 'Denize En Çok Mavi Yakışır' etkinliğinde Bodrum Belediyesi dalgıç ekipleri deniz dibini pırıl pırıl yaptı.

Marmaris’te yol yapım hamlesi

Yağışların azalmasının ardından özellikle yol yapım ve üst yapı çalışmalarına ağırlık veren Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da çalışmaları yerinde inceleyerek birim amirlerinden bilgi aldı.

Yaban hayvanları için yem

Yoğun kar yağışı ile yaban hayatında yaşayan canlıların yem ihtiyacının karşılanması amacıyla Muğla'nın kar yağışı yoğun olan bölgelerine yem bırakılıyor.

Köyceğiz’de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde atık yağlardan sabun üretiliyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Zeytinalanı Şeyh Ortaokulu tarafından toplanan atık yağlar Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından sabuna dönüştürülüyor.

Buz tutan kanyonun görsel şöleni büyüledi

Türkiye'de şehrin içinden geçen tek kanyon olma özelliğine sahip Menteşe ilçesinde bulunan ve 5 kilometre uzunluğundaki 'Değirmendere Kanyonu' üzerindeki su kaynaklarının geldiği bütün kollar ve kanyonun başlangıcındaki şelale de donarak 5 metreye ulaşan sarkıtlar oluştu.

Doğa dostu bisikletçiler yanan ormanlar için pedal çevirip fidan dikecek

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz aylarda çıkan yangında küle dönen ormanlar için Orman Bakanlığı ve gönüllerinin fidan dikme seferberliği devam ederken 13 Mart Pazar günü ilki düzenlenecek olan 'Bisikletli Çevre Şenliği'nde doğaseverler fidan dikmek için pedallayacak.

Antalya ile Muğla karayolu 7 saat sonra ulaşıma açıldı

Denizli'de 7 saat boyunca kapalı olan Antalya-Muğla Karayolu, ekiplerinin yoğun çalışması sonucu çift yönlü trafiğe açıldı. Bir çok kazanın meydana geldiği noktada, bazı sürücüler araçlarını yol kenarında bırakmak zorunda kaldı.

'Geleceğe Nefes Ol' projesi hayata geçiriliyor

Türkiye ile Ürdün iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Geleceğe Nefes Ol Projesi', Bodrum Belediyesi'nin katkılarıyla Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı dört okulun katılımıyla bir dizi etkinlik düzenlenerek hayata geçiriliyor.

Bodrum Belediye Başkanı Aras kendi iskelesini yıktırdı

Muğla'nın Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Yahşi sahilinde işletmesinin önündeki 2015 yılında gerekli izinleri alarak yaptırdığı iskelesini yıktırdı.

Bodrum imar affı söylentisi kaçak yapılaşmayı arttırdı, Bodrum’da kaçak yapılaşma 2 katına çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaçak yapılaşma hız kesmeden devam ediyor. İmar affı söylentileri kaçak yapıları arttırdı, Bodrum Belediyesi bir yandan kaçak yapıları yıkarken diğer yandan kaçak yapılaşma ise hız kesmeden sürüyor.

Marmaris Uzunyalı’yı zakkumlar süsleyecek

Marmaris Belediyesi tarafından Uzunyalı'da gerçekleştirilen palmiye dikim çalışmasından sonra şimdi de bölgeyi zakkumlarla süslüyor. Çalışmalar kapsamında 10 bin adet zakkum toprakla buluşacak.

Bodrum’da deniz pırıl pırıl oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde her yıl düzenlenen 'Denize en çok mavi yakışır' etkinliği kapsamında deniz dibi pırıl pırıl oldu.

Muğla’da 202 kaçak yapı için suç duyurusu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden müdürlüğün faaliyetleri, kaçak ve imara aykırı yapılaşmalar hakkında brifing aldı.

Şehit kadınlar adına fidan dikildi

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebeti ile Marmaris'te Temmuz ayında çıkan yangının ilk başladığı yer olarak bilinen Siteler Mahallesinin üst tarafında fidan dikimi yapıldı. Ak Parti ilçe Kadın kollarının organize ettiği etkinlikte fidanlar Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar şehit olmuş tüm kadınlar adına dikildi.

Menteşe’de tehlike arz eden ağaçlar kesiliyor

Muğla'nın Menteşe ilçesinde tehlike arz eden ve kökleri kurumuş ağaçlar ilgili kurumların raporu sonrası kesiliyor.

Kameralara adeta poz verdi

Muğla'nın Milas ilçesinde yetişkin bir fok, geldiği koydan saatlerce ayrılmayıp, kameralara adeta poz verdi.

Toplam 364 haber.