Çevre

Çevre Haberleri

Öğrenciler Datça’da 25 adet harnup fidanı dikti

Muğla'nın Datça ilçesinde öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi bahçesine 25 adet Harnup fidanı dikti.

Marmaris sezona hazırlanıyor

Özellikle yaz aylarında hem plaj, hem de yürüyüş yolu sebebiyle binlerce kişiyi ağırlayan Muğla'nın Marmaris ilçesi Uzunyalı bölgesinde kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Balık ihracatında hedef 2 milyar dolar

Bodrum'da Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı'nın katılımıyla deniz dibi temizliği yapıldı, denize çipura ve levrek yavruları bırakıldı. Özkaldı; Balık ihracatında 2023 ihracat hedefini şimdiden aştıklarını belirterek yeni hedefin ihracatta 2 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Datça’da deniz dibi temizliği yapıldı

Muğla'nın Datça ilçesinde deniz dibi temizliği kapsamında üç limanda temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Muğla ve Aydın’da 2 Bin orman gönüllüsüne eğitim verildi

Orman Genel Müdürlüğünce yangınla mücadelede çalışmalarında yer almak isteyen gönüllüler için başlatılan, 11 Eylül 2019 tarih ve 30885 sayılı resmi gazetede yayınlanan 'Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik' kapsamında eğitimler devam ediyor.

Tunus’lu Deniz Koruma ekibi Muğla’da

Akdeniz Koruma Derneği tarafından Gökova Körfezi'ndeki Deniz Koruma Alanlarında deniz kaynaklarına ve biyoçeşitliliğe yönelik izleme ve koruma çalışmalarına yönelik bilgi ve deneyim aktarımı için Tunus'tan katılan 35 kişilik ekiple Akyaka'da toplantı gerçekleştirildi.

Köyceğiz’de atık yağ getiren öğrenciler sabunlara kavuştu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde üretilen sabunlar atık yağ getiren öğrencilere dağıtıldı.

Tuzla Sulak Alanı’ndan 2 saate 33 poşet çöp çıktı

Yüzlerce göçmen kuşuna ev sahipliği yapan Tuzla Sulak Alanı'nı bir grup çevre gönüllüsü alanda çevre temizliği gerçekleştirdi.

Milas Sakarkaya’da içme suyu için sondaj çalışması başlatıldı

Muğla'nın Milas ilçesi Sakarkaya Mahallesi'nin içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla Muğla Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından sondaj çalışması başlatıldı.

Muğla’nın bilinmeyen Sibirya’sında kar alınlığı 2 metreyi aştı

Son yılların en uzun ve etkili kış mevsiminin yaşandığı Türkiye'de Nisan ayına sayılı günler kalmasına rağmen karakış etkisini gösteriyor. Ülkenin en ılıman havası, denizi ve güneşi ile bilinen Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Göktepe'de kar kalınlığı 2 metreyi aştı.

Denize döktükleri hafriyatı kaldırıyorlar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde denize dökülen hafriyat, inşaatı yürüten firma tarafından kaldırılıyor. Bodrum Belediyesi de bölgede 15 gün boyunca yapacağı incelemelerin ardından hafriyatın bölgeden tamamen temizlendiğini tespit ederse firmanın faaliyetine yeniden izin verecek.

Dünya Su Gününde 1 litre su için 160 km yol gitti

Küresel iklim değişikliği ve kuraklık nedeniyle her geçen yıl artan suya ulaşımı sosyal deney ile ortaya koymaya çalışan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, 1 litre su için Üniversiteden gelecekte Muğla'nın su ihtiyacını karşılayacak Sandras dağına kadar gidiş-geliş160 kilometre yol gitti.

Gökova’nın müdavimleri Leylekler geldi

Yüzyıllardır Ula'nın Gökova Körfezi kenarındaki Akçapınar mahallesini mesken tutan leylekler Mart ayının ortalarında tüm yuvaları doldurdu.

Ormancılık haftasında 400 fidan diktiler

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Mart Dünya Ormancılık haftası etkinlikleri kapsamında sivil toplum kuruluşu ile 400 fidan dikildi.

Ölü caretta caretayı görenler şoke oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde vatandaşlar canlı sanarak izledikleri caretta carettanın ölü olduğunu görünce şoke oldu.

Köyceğiz’de Orman Haftası fidan dikimiyle kutlandı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü, Köyceğiz İmam Hatip Ortaokulu ve Zeytinalanı Şeyh İlkokulu işbirliği ile 'Orman Haftası' kutlama programı düzenlendi.

Yanan sahaların yüzde 75’inde çalışmalar tamamlandı

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla'nın Menteşe ilçesinde 2 bin fidan toprak ile buluştu. Menteşe Düzeyin Mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim törenine Vali Orhan Tavlı, Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Milas’ta su zinciri farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi

Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı'nın (TEMA), 'Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşleri' adı altında geleneksel hale getirdiği etkinliğin altıncısı 3 bin yıllık su kemerlerinin izinde gerçekleşti.

Doktor adayları fidan dikti

Muğla'da 14 Mart Tıp Bayramı ve Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Üniversitesi Tıp fakültesinde öğrenim gören öğrenciler fidan dikti.

Toplam 364 haber.