Gururla Kutladılar

Fethiye'de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yıldönümü Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtı önünde de düzenlenen törenle coşku ve gururla kutlandı.  

Gururla Kutladılar
Güncel
Fethiye'de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yıldönümü Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtı önünde de düzenlenen törenle coşku ve gururla kutlandı.  

Haber Editörü: Hülya Kulalı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu sene covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı kutlandı.  Her Milli bayramda olduğu gibi 19 Mayıs’ta da CHP Fethiye İlçe başkanlığı önderliğinde Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene başta Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir olmak üzere yoğun bir katılım oldu. Gerçekleşen törende CHP Fethiye İlçe Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye Şubesi, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye Şubesi ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği yönetici ve üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk ve çiçek sundular. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çoban yaptı. Çoban, “Ülkemin aydınlık geleceği olan Türk Gencinin doğum günüdür bugün! Benim, senin, sizin, hepimizin doğum günüdür bugün! Bir devrin ayak sesleridir 19 Mayıs. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ cümlesinin kurulduğu gündür bugün. Sevgili yol arkadaşlarım, vaz geçilmez güç kaynağımız olan milli iradenin yaşatılması için hepimize ve özellikle de biz gençlere çok büyük görevler düşmektedir. Zor kazanılmış bir ülkede yaşadığımızı biliyoruz. Bu ülke bizim ve bize emanet. Sevgili atam bize emanet ettiğin bu cennet vatanın güzel insanları adına sana sesleniyorum. Her şartta emanetinin bekçisiyiz. Görevlerimizin bilincindeyiz. Geleceğin teminatı ve mimarı olacağımızı biliyoruz. Kendimizi sana ve yurdumuza layık bireyler olarak yetiştireceğimize söz veriyoruz. Bizlere bu bayramı armağan eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, vatan için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, bayramımızı kutluyorum” dedi. Törenin ardından Fethiye Belediye Bando takımı marşlar çaldı. Törene katılanlar alkışlarla marşlara eşlik etti. 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tören bitiminde FRT TV’ye yaptığı açıklamada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Geçen yıllara baktığımız zaman bu yıl çok buruk geçiyor. Görkemli bir şekilde kutlamayı planlarken pandemiyle ilgili süreç bizim canımızı sıkıyor. En kısa zamanda sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatmayı istiyoruz. Kuvayi Milliye ruhunun atıldığı, Cumhuriyetin yoktan var oluş sebeplerinden birisi 19 Mayıs’tır. Biz şuan var olabildiysek ve görevlerimizi ifa ve icra edebiliyorsak o günkü yakılan ateşle oluyor bunlar. Önümüzdeki günler bayramlarımızı daha coşkulu kutlayacağımıza söz veriyorum. Gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi. 

Son Güncelleme: 19 Mayıs 2020 12:38

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN