Güler, 'Yaşasın Cumhuriyet'

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fethiye'de ki siyasi partiler ve STK'lar ile birlikte düzenlenen törenle kutlandı. Fethiye Cumhuriyet alanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene yoğun katılım oldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yılı Fethiye’de ki siyasi partiler ve STK’lar ile birlikte düzenlenen törenle kutlandı. Fethiye Cumhuriyet alanındaki Atatürk Anıtı önündeki törene Fethiye Belediye Başkan Vekili Oğuz Bolelli, Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkan Vekili Barış Güler, siyasi partiler ile çeşitli derneklerden yoğun katılım oldu. Atatürk Anıtına siyasi parti ilçe başkanları ile STK başkan ve üyeleri çelenklerini sundu. Tören saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız okunması ile son buldu.
“MİLLİ BAYRAMLAR TOPLUMUN HAFIZASIDIR”
CHP Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Barış Güler; günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü kutlamak ve bize cumhuriyeti hediye edenleri yad etmek üzere toplandık. Milli günler bir halkın öz benliğini, değerlerini ve geçmişlerini her ferde tekrar yaşatan toplumun ortak hafızasıdır. Sanılmasın ki bir avuç insanız. Bugün burada sesim size cılız gelebilir ama biz bu ülkenin dört bir yanındayız. Unutmayınız bizler kimsesiz değiliz. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Tüm bu duygu ve düşüncelerini Cumhuriyetin 98. Yılını kutluyor, Türk ulusunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet” dedi
“EN ERDEMLİ YÖNETİM ŞEKLİ, CUMHURİYET”
ADD Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken konuşmasında, “Cumhuriyet rejimi devletlerin en erdemli yönetim şeklidir. Türk milletine yeni ufuklar açan tam bağımsızlığı hedef gösteren Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, dünya devletleri içinde hak ettiği saygınlığı kazandığı.  Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz dediği bu anlamlı günde, sizlere Fethiye’de şubeleri bulunan Demokratik Kitle Örgütleri adına sesleniyorum. 19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal Samsun’a ayak bastığında ülkenin her bir köşesi işgal edilmişti. Mustafa Kemal Havza’da, Erzurum’da, Sivas’ta başlayan mücadelesi ülkenin her köşesinde yanan çoban ateşlerini birleştirdi. Milli iradeyi oluşturdu” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN