GÖRME ENGELLİ ÇİFT GÖNÜLLERİNİ BİRLEŞTİRDİ 

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi üyelerinden görme engelli 44 yaşındaki Zeynep Yiğit ile 68 yaşındaki Süleyman Özlü dünya evine girdi. Nikah töreni sırasında gelinin önce hayır deyip ardından davetlilerden cevap istemesi esprilere neden oldu. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı nikah töreni sonrası çift çok mutlu olduklarını ifade ederken dernekte tesadüfen tanıştıkları öğrenildi. 

PAYLAŞ

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi üyelerinden görme engelli 44 yaşındaki Zeynep Yiğit ile 68 yaşındaki Süleyman Özlü dünya evine girdi. Nikah töreni sırasında gelinin önce hayır deyip ardından davetlilerden cevap istemesi esprilere neden oldu. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı nikah töreni sonrası çift çok mutlu olduklarını ifade ederken; dernekte tesadüfen tanıştıkları öğrenildi. 

Fethiye’de Kordon boyunda bulunan Altı Nokta Kafe’de gerçekleşen nikah törenine her iki çiftin yakınları ile Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi üyeleri katıldı. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı nikah töreninde görme engelli gelin ve damadın esprileri davetlilere bol bol kahkaha attırdı. Fethiye Belediyesi Nikah Memuru Lütfü Gülcüler tarafından kıyılan nikahın şahitliğini ise Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın ile Emine Macar yaptı. Nikah töreninin ardından Nikah Memuru Lütfü Gülcüler, nikah defterini Gelin Zeynep Yiğit’e verirken, çiftin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. 

Gelin Zeynep Yiğit yaptığı açıklamada, “Tesadüf sonucu tanıştık. Derneğe üye olmak için geldiğimde tanıştık. Kendisi benimle çok yakından ilgileniyor. Katılımlarından dolayı şube üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Herkesin mutlu bir yuva kurmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Damat Süleyman Özlü de tanışma hikayesini ayrıntılı şekilde anlatarak, “Nisan ayında yapmayı planladığımız nikahımızı ancak bugün yapabiliyoruz. Öte yandan işlemlerimizin tamamlanmasını da bekledik. İkimiz de görme engelliyiz. Nikahımıza katılan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşadığım sürece eşime bakmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN