Gönüllüler öğrenciler için kolları sıvadı

Fethiye ve çevresinde maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs yardımı yapan FETAV gönüllüleri bursa ihtiyacı olan öğrenciler için kolları sıvadı. Öğrenciler ile arada aracı olmamasının güzel bir şey olduğunun altını çizen Emekli bankacı Elhan Sevindik, 'Özellikle bu olaya çok sevindim çünkü birçok dernek iyi-kötü yardımlarını yapıyorlar ama buda aracısız direk öğrenciyle, öğrencinin iban numarasına para göndererek aracısız iletişim kurabilirsiniz. Bu çok önemli bir şey aklınızda ufacık bir soru işareti kalmıyor' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

ÖĞRENCİLERİMİZ BEKLENTİ BEKLENTİ İÇERİSİNDE 
Öğrencilerin beklentileri olduğuna değinen Emekli bankacı Elhan Sevindik, “Fethiye’nin ekmeğini otel muhasebeciliği yaparak yemiş burada yaşayan birisiyim. Buraya geliyoruz sık-sık 2. Elci malzeme getiriyoruz ama biraz sonra bahsedeceğim boyutların hiç bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum. Ben emekli bir insanım fiyat ve rakam önemli değil önemli olan bu çocukların ufacıkta olsa bir ışık olmak. Hepimiz iyi-kötü öğrencilik zamanlarında hep memur çocukları olduğumuz için sıkıntılar çektik. Şimdi burada ki dilekçeyi okudukça ufak-ufak kendi yaşantımız ile ilgili bir şeyler yakalıyoruz. Burada inanılmaz hikayeler var şimdi bunları sizlerle tek-tek paylaşmak isterdik ama buraya mutlaka gelmenizi istiyoruz. Burayı solumanızı istiyoruz, burada bir öğrenci en az 150 TL beklenti içerisinde ki 150 lira nedir. Günümüzde, konuşurken de duygulanıyorum nerelere ne paralar harcıyoruz. Buraya mutlaka gelmenizi istiyorum, burada ki dilekçeler lütfen cevap verin. Işık olun, yardımcı olun” dedi.

ARACI OLMADAN ULAŞMAK ÇOK GÜZEL
Öğrencilerle aracı olmadan direk kendi hesaplarına iletebileceklerini belirten Sevindik, “Özellikle bu olaya çok sevindim  aracısız direk öğrenciyle, öğrencinin iban numarasına para göndererek aracısız iletişim kurabilirsiniz. Bu çok önemli bir şey aklınızda ufacık bir soru işareti kalmıyor. Burada çocukların aile durumlarını falan incelemek çok önemli değil 150 lira her yere bir şekilde harcanıyor. O çocuğun gidip de bir sahilde çay içmesini vesile olmak inanılmaz bir keyif. Mutlaka bütün arkadaşlarımı, emeklileri buraya davet ediyorum. Bunu izleyen başka illerde ki arkadaşlarıma da söylüyorum, illa Fethiye’de Bu FETAV var diye olay bu değil. Her yerde ufak dokunuşlar yapabiliriz ama tabi ki şuan ben buradayım, dilekçeler o kadar fazla ki seçmekte zorlanıyoruz. Lütfen gelin diyorum” şeklinde konuştu.  
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN