Gökcan, polikliniklerde incelemelerde bulundu

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan beraberinde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, yönetim kurulu ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Fethiye Devlet Hastanesi ek polikliniklerinde incelemelerde bulundu. Hastanenin hasta yoğunluğunu azaltmak adına yapılan ek poliklinik binalarının 2 milyon 200 bin TL'ye mal olduğu belirtildi.

PAYLAŞ

Bir dizi program için Fethiye’ye gelenAK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, geçtiğimiz günlerde hasta kabulüne başlayan Fethiye Devlet Hastanesi ek polikliniklerini inceledi. 19 poliklinik ve diyaliz merkezinin yer aldığı binalar hakkında hastane yöneticilerinden bilgi alan Gökcan, en kısa sürede ek poliklinik binalarının açılışının yapılacağını söyledi.
YAKINDA AÇILIŞI YAPILACAK
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan yaptığı açıklamada, “Fethiye bölgemiz yazın artan nüfusu ile birlikte mevcut hastanemiz yeterli gelmiyordu. Vatandaşlarımızdan ve başkanlarımızdan gelen talep üzerine Fethiye’ye ek poliklinik binası yapılması için Sayın Sağlık Bakanımız ile görüştük. Sağ olsun kendileri de bu nüfus artışına bağlı haklı talebimizi yerine getirdiler. Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan 2 milyon 200 bin TL’lik bu binayı teşkilatımızla birlikte dolaşıyoruz. Çok güzel bir bina olmuş. Hayırlı uğurlu olsun. Diyaliz biriminde de incelemelerde bulunduk. Aynı anda 19 diyaliz hastamız nezih ve hijyenik bir ortamda tedavilerini olabiliyorlar. Yan taraftaki binada da 19 polikliniğimiz var. Buranın bir bölümü de kadın doğum için ayrılmış. Bu hem gelen anne ve hamile kadınların takibi hem de mahremiyet için önemli. En kısa zamanda açılışını yapacağız. Seki’de 112 Acil Merkezi de 10 gün içinde bitecek. Şu anda burada hasta kabulüne başlandı. Şu anda burada hastalarımız poliklinik hizmeti alabiliyor” dedi.
ESENKÖY’E SENTETİK SAHA
Gökcan, “Geçen dönem Milletvekilimiz Hasan Özyer’in söz verdiği bir projeydi. Esenköy halkımızın ve gençlerin mahallelerine sentetik bir saha yapılması talebi vardı.Gençlik ve Spor Bakanımız, Muğla’ya çok güzel yatırımlar yaptı. Önümüzdeki günlerde ihalesi olacak. Eylül ayında da bu sahayı gençlerin kullanımına sunmayı planlıyoruz.Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ile de görüştük. Haftaya da forma, top ve diğer spor malzemelerini göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN