Göçmen Kaçakçılarına Operasyon

2019 yılında Göcek Mahallesi Yat Marinasından 15 FETÖ/PDY iltisaklı şahısların illegal yollarla çıkış yaptığı şeklinde bilgi elde edilmesi üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Fethiye KOM ve GİM Grup Amirliği görevlilerince Göçmen Kaçakçılığı, FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yardım Etme ve Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma suçlarından çalışma başlatıldı. Takip sonucu gerçekleşen operasyonda göçmen kaçakçısı olduğu iddia edilen 5 şüpheliden 2'si göz altına alındı.

PAYLAŞ

2019 yılında Göcek Mahallesi Yat Marinasından 15 FETÖ/PDY iltisaklı şahısların illegal yollarla çıkış yaptığı şeklinde bilgi elde edilmesi üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Fethiye KOM ve GİM Grup Amirliği görevlilerince Göçmen Kaçakçılığı, FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yardım Etme ve Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma suçlarından çalışma başlatılmıştı. Olay yeri ve çevresindeki güvenlik kameraları tespit edilerek temin edilen 180 saatlik Güvenlik Kamerası Görüntüleri İncelemelerinin ardından aralarında Hakim/Savcıların da bulunduğu 15 FETÖ/PDY iltisaklı şahıs ve şahısları yurtdışına kaçırdığı iddiasıyla 5 şüpheli tespit edildi. Yapılan teknik ve fiziki çalışmalar sonucunda bugün sabah saatlerinde Muğla, Niğde ve Eskişehir illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon neticesinde İ.T, R.Ç, B.G, B,B ve H.T isimli 5 şüpheli yakalandı. 
Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden 3 şüpheli ifadelerinin ardından serbest bırakılırken 2 Şüpheli gözaltına alındı. Gözaltındaki şahısların işlemleri devam ediyor.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN