Göcek'te temizlik kampanyası yapıldı

Fethiye Belediyesi'nin Göcek'te düzenlediği temizlik kampanyasına yoğun katılım oldu. Göcek ana caddesinde yapılan temizlik kampanyasında çok sayıda çöp ve geri dönüşüm malzemesi toplandı.

PAYLAŞ

Gönüllü vatandaşlarla birlikte Fethiye Belediyesi’nin temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa bir şekilde kampanyaya katıldı. Aynı zamanda Zabıta Müdürlüğü personeli ile CHP Belediye Meclis Üyesi Fatih Ugan da kampanyaya destek verdi.

“Çöpleri yere değil, konteynırlara atalım”
Fethiye Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Biz Fethiye Belediyesi olarak işlerimiz dışında böyle temizlik kampanyaları yapıyoruz. Şuan Göcek ana caddesindeyiz. Arabalarıyla yoldan geçen vatandaşların yol kenarlarına çöplerini attığını görüyoruz. Hele pandemi sürecini yaşadığımız dünyada, çevremizi temiz tutmalıyız. Çöpleri yerlere değil, çöp konteynırlarına atalım” diye konuştu.

“Çağımız çevre çağı”
Fethiye Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak ise, “Göcek’te yaptığımız bu etkinliğe halkımız da katılıyor. Çevre ve Temizlik ekiplerimiz bu kapsamda çalışmalarını sürdürüyor. Göcek’te yaptığımız bu etkinlikte Pet şişeleri, alüminyum kutularını yerlerde görüyoruz. Vatandaşlarımızı tekrar tekrar uyarıyoruz. Biz temizliyoruz siz de lütfen kirletmeyin. Çağımız artık çevre çağı, çevreyi korumazsak bizlerde yok olup gideceğiz” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN