Göcek'te Cumhuriyet Coşkusu Yaşandı

Fethiye'nin Göcek Mahallesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Yürüyüşü ve halk konseri düzenlendi. Göcek halkı Cumhuriyet coşkusunu dolu dolu yaşadı.

PAYLAŞ
Göcek'te Cumhuriyet Coşkusu Yaşandı
Fethiye’nin Göcek Mahallesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Yürüyüşü ve halk konseri düzenlendi. Göcek halkı Cumhuriyet coşkusunu dolu dolu yaşadı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Fethiye’de düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Göcek Mahallesinde de kutlamalar yapıldı. Cumhuriyet yürüyüşü vatandaşların yaktığı meşalelerle Göcek Lisesi önünde başladı. Coşkulu geçen yürüyüş kalabalığın trampet, davul ve marşlar söylemesi ile Göcek Anfi Tiyatro’da son buldu. Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Onur Ugan ve Atatürkçü Düşünce Derneği Göcek Şube Başkanı Varol Atabay günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptılar. 
Ardından başlayan Cumhuriyet Halk konserinde ise “Crov gurubu” ve Fethiye Belediye sanatçısı Ali Tunç Göcek Anfi Tiyatro’da sahne aldı. Konserde vatandaşlar hem eğlenip hem de şarkılara eşlik ettiler. Türk bayrakları temalı tişört ve bayraklarla Cumhuriyet coşkusu yaşayan çocuklar ise renkli görüntülere sahne oldu. 
“GÖCEK’TE HER YIL KUTLAMA YAPIYORUZ”
Fethiye Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Onur Ugan, “Biz her yıl 29 Ekimde burada bir kutlama programı yapıyoruz. Geçen yıl salgından dolayı yapamamıştık. Sabah çelenk koyma töreni ile başladık. Akşam fener alayı ile devam ettik. Şimdi ise konserimiz var. Göcek halkıda bayram kutlamayı özlemiş. Katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN