Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesinin Uluslararası Etwinning Projesi

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi öğrencileri pandemi döneminde uzaktan eğitimle de proje yapmaya devam ediyor. Öğrenciler, Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Seher Örs ile birlikte Uluslararası bir proje olan 'Te@ch with Tech' projesini uzaktan eğitimle paralel olarak sürdürüyorlar. Projede yer alan öğrenciler Proje kapsamında IT (information technology) araçlarından yaralanarak etkili ders çalışma, dijital ortamda sunum ve ödev hazırlama, dijital ortamda güvenli bilgiye ulaşma yolları, güvenli internet kullanımı ve buna benzer konularda bilgi ve deneyim kazanmanın yanı sıra 7 farklı ülkeden katılımcılarla toplantılar düzenleyip, tanışıyorlar.

PAYLAŞ
Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesinin Uluslararası Etwinning Projesi
Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi öğrencileri pandemi döneminde uzaktan eğitimle de proje yapmaya devam ediyor. Öğrenciler, Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Seher Örs ile birlikte Uluslararası bir proje olan “Te@ch with Tech” projesini uzaktan eğitimle paralel olarak sürdürüyorlar. Projede yer alan öğrenciler; Proje kapsamında IT (information technology) araçlarından yaralanarak etkili ders çalışma, dijital ortamda sunum ve ödev hazırlama, dijital ortamda güvenli bilgiye ulaşma yolları, güvenli internet kullanımı ve buna benzer konularda bilgi ve deneyim kazanmanın yanı sıra 7 farklı ülkeden katılımcılarla toplantılar düzenleyip, tanışıyorlar.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Katılımcılar proje kapsamında her ay yapılan etkinlikler ile birbirlerinin ülkeleri, eğitim şartları, okulları, iklim ve kültürel özellikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunurken, her ay farklı görevler üzerine proje danışmanı öğretmenlerinin yönlendirmesi doğrultusunda çalışmalar yazıp proje portalında yayınlıyorlar. Bu vesileyle de İngilizceyi yaparak yaşayarak öğrenme ortamında etkin olarak kullanıyorlar. Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi öğrencileri Eylül ayında başladıkları projede şu ana kadar okulların tanıtımını içeren bir dijital kitaba katkı sağlamanın yanında gezegenimizin temel problemleri olan hava ve su kirliği, sel baskınları, kuraklık, kıtlık gibi konular üzerine çalışmalar yapıyorlar. Ayrıca öğrenciler proje kapsamında ürünler oluşturup logolar ve afişler tasarladılar.
Öğrenciler, çalışmaları kapsamında dijital ortamda anlık işbirlikçi çalışmalar üretebilecekleri story jumper, padlet; online test çözme portalı  kahoot kodlama programı olan scratch, İngilizce oyunlar ve kelime çalışmaları yapabilecekleri quizizz gibi birçok farklı dersten çalışmalara ulaşabilecekleri learningApps ve daha birçok Web  2.00  araçlarının kullanımını da öğreniyorlar. Ayrıca öğrenciler öğrendikleri web araçlarını uzaktan eğitimdeki çalışmalarında verimli ve etkin şekilde kullanıyorlar. 
Proje danışmanı Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Seher Örs projedeki asıl amaçlarının,  Akıllı uygulamalar ve teknolojinin günlük öğrenme sürecine dâhil edilmesi, Gençlerde eleştirel düşüncenin ve sosyal becerilerin geliştirilmesi, Sorumluluk ve işbirliği içerisinde çalışma bilinci oluşturma, Kendi kendine öğrenme materyali oluşturabilme, Farklı kültür, çevre ve ülkeler arası iletişim sayesinde ortak dil İngilizce’yi kullanmak olarak açıkladı.
Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Seher Örs, “Başta bu zor süreçte projeyi başarıyla yürüten öğrencilerimiz olmak üzere her zaman bizi destekleyen idari kadromuz ve tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim’’ diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN