Girne Koleji Fethiye Kampüsü Lansman İle Tanıtıldı

Girne Koleji Fethiye Kampüsü, düzenlenen lansman gecesi ile Fethiye'de eğitim öğretim hayatına başladı. Yoğun katılımın olduğu lansmanda yetkililer velilere ve davetlilere kampüs hakkında bilgiler aktarırken Girne Koleji Fethiye Kampüsü Kurucusu Ercan Başbal, Girne Koleji Fethiye Kampüsü ile Fethiye'de eğitim çıtasını Türkiye'nin en üst seviyesine çıkaracaklarını ifade etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Dünyanın Kapıları Sana Açık” sloganıyla uluslararası eğitim deneyimiyle eğitimcileri, aileleri ve öğrencileri uluslararası bir eğitim çatısı altından bir araya getirecek olan Girne Koleji’nin Fethiye Kampüsü Lansmanına yoğun katılım gerçekleşti. Girne Amerikan Üniversitesi  ve okullar grubu Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Girne Koleji yönetim kurulu başkanı ve eğitim bilişimcisi Ümit Kalko, Girne Koleji CEO’su Dilek  Cambazoğlu, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Baro Temsilcisi Avukat Fatih Taşer,Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya,  FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’in yanı sıra yoğun katılımın gerçekleştiği lansman saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.Lansmana katılan davetlilere kısa bir müzik dinletisi de yapılırken,  Girne Koleji Fethiye Kampüsü yöneticileri ve öğretmenleri davetliler ile yakınen ilgilendiler.
“Eğitim Çıtamızı Daha Üst Seviyelere Çıkaracağız”
Fethiye’de 2015 yılından bu yana eğitim öğretim sektöründe farklı bir isim adı altında hizmet verdiklerini belirten Girne Koleji Fethiye Kampüsü Kurucusu Ercan Başbal, “Hangi seviyede olursa olsun bir üst seviyeye azim ve kararlılıkla taşımanın mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmenin mücadelesini veren, mesai arkadaşlarımla 2015 yılında başladığımız eğitim yolculuğunda gücümüzü önemli oranda arttıracak Girne Koleji  ile bu yıl güç birliğine başlamış bulunmaktayız. Türkiye’nin ve dünyanın yükselen kartalı Girne Koleji,  çağdaş, laik, Atatürk’ün izinde  cesur kararlar alabilen yenilikçi nesiller yetiştirmek misyonuyla eğitime yön veren, Girne Amerikan Üniversitesi ile organik bağı olan ülkemizin önemli bir markasıdır. 2020 yılı dünyayı  tarihte benzeri az görülmüş pandemi ile sarstı. Ve etkileri halen yaşamımızın her alanını tehdit etmeye devam etmekte. Sağlıktan eğitime, ekonomiden siyasete günlük yaşantımızda bildiğimiz, alıştığımız ve planladığımız her şey yeniden şekilleniyor. Ancak böyle bir süreçte, güç birliği yaptığımız Girne Koleji bizlere yeni bir nefes, yeni bir umut, yeni bir bakış açısı getirdi. Bu değişimin yansımalarını hem öğrencilerimiz, hem de öğretmenlerimiz de görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Anaokulundan ilkokula, ortaokuldan liseye tüm öğrencilerimizi akademik yönden donanımlı, yaratıcı beceri düşüncesine sahip  ve eleştirel bakış açısı kazanmış, iletişim becerisi yüksek, gelişime ve girişime her daim açık bireyler yetiştirmek için bizler Girne Koleji olarak hazırız. Girne Amerikan Üniversitesi güçlü akademik desteği ile tüzel gelişime önemle Girne Koleji Fethiye Kampüsü olarak öğrencilerimize Dünyanın kapılarını açık diyoruz. Girne Koleji ailesinin bir üyesi olarak, bundan sonra vereceğimiz eğitim, öğretim hizmetleri ile önce Fethiye’ye, sonra Türkiye’ye değer katan bir kurum olacağımıza inancımız tamdır. Güzel Fethiye’mize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.
“Üniversitemizin Misyonunu Kendimize Misyon Olarak Belirledik”

Katılan davetlilere Girne Koleji hakkında eğitim misyonu hakkında kısa bilgiler aktaran Girne Koleji CEO’su Dilek  Cambazoğlu ise konuşmasında, “Girne Koleji, Girne Amerikan Üniversitesi kuruluşudur. Üniversitemiz 1985 yılında kurulmuş, Kıbrıs’ın ilk üniversitesi olup 36 yıllık  bir tecrübeye sahiptir. 135 farklı ülkeden öğrencisi olan, yurt dışı yerleşkeleri bulunan global bir yapıya sahip olan üniversitemizin vizyonunu, bizlerde kendimize vizyon olarak görüyoruz. Bu vizyonla Türkiye’de Girne Kolejlerinde yeni dünya insanının başarı yolculuğuna odaklandık. Öğrencilerimiz dünya kimliğinde bir vizyonla mezun olsunlar istedik. Bu bağlamda da bir eğitim modeli gerçekleştirdik. Arkasında uluslar arası bir üniversite vizyonu olan yabancı dili önceliklendiren,  öğrencilerin  milli ve manevi değerlere sahip olduğu bir eğitim modeliyle eğitim sektöründe yerimizi aldık. Fethiye’de bulunduğumuz ve yaptığımız iş birliğinin de tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Girne Koleji Fethiye Kampüsü Türkiye’nin En İyi Okulları Arasında Yer Alacak”

Girne Amerikan Üniversitesinin tüm imkanlarını Girne Koleji Fethiye Kampüsüne taşıyacaklarını ve Girne Koleji Fethiye Kampüsünü Türkiye’nin en iyi okulu yapacaklarını kaydeden Girne Koleji yönetim kurulu başkanı ve eğitim bilişimcisi Ümit Kalko, “Girne Amerikan Üniversitesi kuruluşu olan Girne Koleji olarak Fethiye’de kurucularımızla, idareci ekibimizle ve öğretmenlerimizle çok öneli bir güç birliği yaptık.Biz Fethiye’nin en iyi okulu ile birlikte güç birliği yaptık. Amacımız Fethiye’nin en iyi okulunu Türkiye’nin en iyi okulu yapmak. Bunu yaparken de bu yolda biz üniversitemizin tüm dinamiklerini sonuna kadar okulumuzun imkanları çerçevesinde sonuna kadar kullanacağız. Üniversitemizin eğitim fakültesinden sürekli eğitim merkezine kadar bir çok olanaklarını zaman içerisinde okulumuzun gerek öğrencileri, gerek öğretmenleri, gerekse de velileri için kullanacağız” şeklinde konuştu.
“Türkiye’de Ağımız Her Geçen Gün Artıyor”

Türkiye’de 8’inci kampüsü Fethiye’de açtıklarını ifade eden Girne Amerikan Üniversitesi  ve okullar grubu Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, “Girne Amerikan Üniversitesi ve okullar grubu 50’nci kuruluş yıl dönümü şafağına her gün bir adım daha yaklaşıyor. Odaklandığımız ilkelerin ilk günkü kadar saf gerçekliğini koruduğunu gururla arz ediyorum. Girne Amerikan Üniversitesi  ve akabinde kurulmuş Girne Amerikan Üniversitesi Okullar Grubuna bağlı olan ilk ve orta eğitim kurumlarımız, herhangi eğitim kurumu değil, uluslar arası ulusallaşma ve öncü, vizyoner eğitim kurumlardır. Benzer şekilde farklı şehirler  ve ülkelerdeki tüm orta eğitim ve yüksek öğretim kampüslerimiz, barındırdıkları akademik sinerji eşliğinde bulundukları ülkelerin en gözde şehir ve bölgelerine konumlandırılarak doğaya uyumlu, fiziki yapılandırma ile küresel marka olarak ölçeklendirilmiştir. Artık bu ölçeğin ilhamını en güzel yaşamsal ve akademik deneyimlerini paylaşmak için dünyanın her yerinden gelmiş veya o güzel coğrafyada doğmuş, öncülerimiz, eğitmenlerimiz, akademisyenlerimiz ve tüm çalışanlarımız oluşturuyor. Harekete geçirdiğimiz gücün misyonu eğitimin her seviyesinde nitelikli olanı elde etme ve öğrencilerimizin sosyokültüel ihtiyaçlarına akreditedir. Amacımız, eğitim ve kültür deneyimlerini  teşvik etmek ve arttırmaktır. Toplamda 7 ülke3 kıtayı kapsayan ve geçtiğimiz son dönemde Amerikan Birleşik Devletleri Arizona Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği ve anlaşma ile öğrencilerimiz, Kıbrıs Kampüsü veya Amerika Birleşik Devletleri Kampüsü eğitim seçeneklerine dahil oldular. Ve artık kolejlerimizde eğitim alan öğrencilerimizde Arizona Üniversitesinin öğrencisi olmak ve almış olacakları kredili dersleri ile mezuniyetleri sonrasında Arizona Üniversitesine direk geçiş yapabilecekler” diye konuştu.
Konuşmaların ardından lansman öğrencilerin sergiledikleri gösteriler ve çeşitli ikramların bulunulmasıyla sona erdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN