Gerçek Fethiye Gazetesi yazmıştı... Yusuf Kayacık AK Parti'den istifa etti

AK Parti'den ihraç edilen ve daha sonra kararın Merkez Disiplin Kurulu tarafından bozulmasıyla partiye geri dönen Yusuf Kayacık, AK Parti'den istifa etti. Öte yandan 25.11.2020 tarihinde AK Parti Merkez Disiplin Kurulu kararını değerlendiren Yusuf Kayacık hakkında Gerçek Fethiye Gazetesi'nde yapılan haberde 'Muğla siyasi kulislerinde ise 'AK Parti'den ihraç edilemeyen Yusuf Kayacık, kendi isteğiyle istifa eder mi?' soruları geziyor.' ifadelerine yer verilmişti.

PAYLAŞ

AK Partili Yusuf Kayacık’ın milli Güreşçi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine getirilişini, kişisel sosyal medya hesabından eleştirmesinin ardından Ak Parti İl Disiplin Kurulu tarafından hakkında partiden ihraç kararı verilmişti. Ancak bu karar, Merkez Disiplin Kurulu tarafından bozulmuştu. Bunun üzerine tekrar partiye dönen Kayacık bu defa kendisi istifa etti.
Kayacık yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Mensubu olduğum #AkParti'den, gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte de #Liberal, #Demokrat, #Atatürkçü duruşumuzun devam edeceğini ve demokratik yarışa izin verilen her platformda Muğla'mızın menfaatleri için var gücümle çalışmayı sürdüreceğimi siz değerli dostlarımla paylaşmak istiyorum. Bu konuda daha geniş bilgilendirmeyi ilerleyen günlerde yapacağım. Saygılarımla.”
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN