Genel Başkan Davutoğlu Fethiye kongresine katıldı

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi. Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleşen kongre Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi'nde yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanlığına İşadamı Sadet Kansız seçildi. Kongrede konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu iktidarı eleştirdi.

PAYLAŞ

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Kongreye genel başkan yardımcıları Selçuk Özdağ ve Selim Temürci, Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, diğer ilçe başkanları ile partililer katıldı. Divan başkanlığını Ömer Ünal’ın yaptığı genel kurulda zeybek gösterisi ilgiyle izlendi. Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu ile katıldığı kongrede saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. 

ADALETE VE KARDEŞLİĞE YÜRÜYORUZ
Kongrede konuşan Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, “Geçmişin ve tarihin ruhu bugün Fethiye’de canlanıyor. Bu ruh, fetih ruhudur. Şu anda Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı’nın birinci kongresini yapmıyoruz. Türk milletinin yeni fetihleri için yola çıkıyoruz. Hepimiz sevgi ve umudun adresi, Gelecek Partisi’nde buluştuk. Çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için buradayız. Büyük bir iman ve kararlılıkla yola çıkıyoruz. Hep birlikte barışa, adalete ve kardeşliğe yürüyoruz. Biz oldukça zulüm değil, adalet hakim olacaktır. Liderimizin ehliyetli, diplomalı ve liyakatli olması hepimize güven veriyor” ifadelerini kullandı. 

İKTİDARA TALİBİZ
Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman da Muğla’da 200 bin kişinin pandemi nedeniyle, Fethiye’de de bin 300 civarında işyerinin kapalı olduğunu; iktidarın esnaf ve çiftçiyi unuttuğunu söyledi. Kayaman, “Çiftçimiz 2,5 TL’ye mal ettiği domatesi 2 TL’ye satamıyor. İlaç, su, gübre, elektrik faturalarının altında eziliyor. Üretici ürününü satamayınca traktörleri haciz yoluyla satılmaya başlandı. Yöre çiftçisi devamlı fakirleşiyor. Muğla’da 40 bin öğrencimiz var. Fethiye’deki gençlerimizin yüzde 70’i işsiz ve çalışmak için yurtdışına gitmek istiyorlar. Partimizin tüzüğünde de bulunan KPSS’de sözlü sınavı kaldıracağız. Gelecek Partisi’ni geleceğe taşıyoruz. İlk seçimlerde de Gelecek Partisi iktidara taliptir” şeklinde konuştu.  

BİR FETHİYELİ OLARAK HESAP SORACAĞIM 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu iktidarı eleştirerek, başbakanlığı döneminde Fethiye ve Seydikemer’de yapımına başlanan yolların hala tamamlanmadığını vurguladı. Davutoğlu, “Fethiye’de müstesna bir gün yaşıyoruz. Kongre öncesinde esnaflarımızla sohbet edip, sorunlarını dinledik. Fethiye ve çevresinde başbakanlık yaptığım dönemde başlanan projelerin yarım kaldığını öğrenince çok üzüldüm. 80 kilometrelik Seydikemer-Söğüt yolu… Yapımına 2015 yılında başlanmıştı. 64 kilometrelik Seydikemer-Kaş yolu. Hala bitmemiş. Hazine garantili köprü ve yollar tamamlanırken, bu yollar tamamlanmıyorsa Fethiye halkı hesap sormalıdır. Bir Fethiyeli olarak ben hesap soracağım. Antik tiyatro tadilatı adeta yılan hikayesine döndü. Fethiye Körfezi’nin temizliği de önemli bir diğer husustur. İktidara geldiğimizde ilk işimiz Göcek Tüneli’nden alınan ücreti kaldıracağız” dedi. 

DAVUTOĞLU İKTİDARI ELEŞTİRDİ
Türkiye gündemi ile ilgili iktidarı eleştiren Davutoğlu, “Boğaziçi Üniversitesi’nde protesto yapan öğrenciler, terör suçlamasıyla içeri alıyorsunuz. Selçuk Özdağ’a kasti ve fiili olarak, öldürmeye teşebbüs ile saldıranlar 15 gün sonra serbest bırakılıyor. Adalet nerde diyen vatandaşlarımızın sorusuna hukuk ve adalet burada hakim olacak demek için buradayız. Buraya gelmeden önce konuştuğumuz bir kadın esnafımız, zor durumda olduğunu dile getirdi. Hükümete salgın sürecinde esnaflara, çiftçilere ve işçilere karşılıksız yardımda bulunulmasını önerdik. Eğer bunu yapmış olsalardı Türkiye’de birçok olumsuzluğun önüne geçilmiş olacaktı” dedi. 

EKSİ 48 MİLYAR NEGATİFTE 
Temiz siyaset belgesini açıkladıklarını anlatan Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı Hazine ve Maliye eski Bakanı’nın çok başarılı olduğunu söyledi. Bizim temiz siyaset belgemizde birinci ve ikinci yakınlar devlet içinde yer alamayacak. Damadını siyasete alacağı zaman bunun doğru olmadığını anlatmıştım. Bunun şahitleri de var. Sayın Cumhurbaşkanı 95 milyar Dolar rezervimiz var diyor. Ben bıraktığım zaman 118 milyar Dolar rezervimiz vardı. Şu anda 45 milyar Dolar negatifteyiz. Sayın Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası borçlarını söylemiyor. Damat 4 aydır yoktu. Şimdi hatırlandı” ifadelerini rakamlarla anlattı. 

İLÇE BAŞKANLIĞINA KANSIZ SEÇİLDİ 
Tek liste ile gidilen kongrede Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanlığına Sadet Kansız seçildi. Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; 
Süleyman Yemencioğlu, Beşir Tahancı, Muhammet Rıfat Sağlam, Mehmet Belen, Halil Arslantosun, Murat Çebi, Tahir Uça, Mehmet Ali Ölçer, Ramazan Gökçayır, Yasin Seri, İsa Özer, Ahmet Cankılıç, Ali Köse, Osman Yelmer, Tülay Kartal, Ayşe Türkmen, Sevilay Ayata, Gülsüm Dağdeviren, Atilla Erkan, Yaşar Zerger, Ferhat Koçak, Ramazan Türkmen, Vedat Saraç, Yahya Sağlam, Nuriye Ergüzel, Filiz Ayvacı, Reyhan Çayır, Yasin Sazak, Ramazan Turan, Sırrı Yelmer… 


   


 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN