Gençlere 4 Saat İzin Yetmedi

Covid-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 15-20 yaş arası gençler, ikinci kez verilen izin kapsamında sokağa çıktı.

PAYLAŞ

Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının azalmasının ardından normal hayata dönüşün kademe kademe başlatıldığı Türkiye’de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar 17 Mayıs Pazar günü, 14 yaş altı çocuklar ise 20 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla ikinci kez dışarı çıkmıştı. Bugün ise 15-20 yaş arası gençler de ikinci kez verilen izin kapsamında sokağa çıktı. Fethiye’de kordon boyunda gezen, Beşkaza Meydanı’nda kaykay yapan gençler, arkadaşlarıyla buluşup 4 saatlik özgürlüğün tadını çıkardılar.
Fethiye’de lise ve üniversite çağındaki gençler umuma açık işletmelerin, özellikle kafelerin kapalı olması nedeniyle parklarda oturarak, caddelerde gezerek zaman geçirirken kimileri de bayram için alışveriş yapmayı tercih etti. Gençler, “Bu 4 saatlik izin bize yetmiyor. Evlerde çok sıkıldık. Pandemiye karşı elimizden gelen tedbiri alıyoruz. Ayrıca sınavlara hazırlanıyoruz” ifadelerini kullanarak “ Korona gitsin, özgürlük gelsin” diye de slogan attılar.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN