Geleneksel aşure etkinliğine yoğun katılım oldu

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanlığının, geleneksel hale getirdiği aşure etkinliğine yoğun bir katılım oldu. Salı Pazarı zabıta noktası önünde gerçekleşen organizasyonda pazarcı esnaflarına ve vatandaşlara aşure ikram edildi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre aşure etkinliğine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. Birlik ve beraberliğin pekişmesi adına aşure etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini vurgulayan Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, aşure dağıtımı esnasında tüm pandemi kurallarına uyduklarını dile getirdi. 

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra yaptığı açıklamada, “Geleneksel olarak her yıl düzenlemiş olduğumuz aşure etkinliğini pandemi döneminde olduğumuz için sosyal mesafe kuralları dahilinde gerçekleştiriyoruz. Muharrem ayı kardeşlik ve paylaşmanın pekiştiği bir ay. Geleneksel programımızda üyelerimize ve vatandaşlarımıza burada aşure ikramı yapıyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Paylaşmak güzel bir şey bu tarz etkinlikleri hep beraber yapınca daha güzel oluyor” ifadelerini kullandı.

Aşure etkinliğine katılan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Odamızın geleneksel olarak düzenlediği aşure etkinliğine her yıl katılıyoruz. Yine bugün başkanımızı yalnız bırakmadık. Bugünler paylaşma günü, Odası Başkanımız ve yönetiminin hazırlamış olduğu programa, onlara destek olmak ve birlikteliğimizi güçlendirmek adına katıldık. Yapmış oldukları etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasında, “Pazar günü gerçekleştirdiğimiz kongreden sonra hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan dün buradaydı ve birlikte birçok programımız oldu. Bugün yönetim kurulu üyelerimizle Salı Pazarı esnaflarımızı ziyaret ettik ve Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odamızın düzenlediği aşure etkinliğine hayırlı olsun dileklerimizi iletmek için geldik” dedi.  

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, hafta sonu yapılan kongrede başkanlığa seçilen AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e hayırlı olsun dileklerinde bulunup; başarılar diledi. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN