Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız'dan 23 Nisan Mesajı

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yıldönümü ile ilgili yazılı bir mesaj yayınladı. Sadet Kansız, mesajında 'koronavirüs nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı buruk kutluyoruz' dedi.

PAYLAŞ

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, yaptığı yazılı açıklamada “Bugün ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920 yılında Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisi olan  Türk milletinin kendi geleceğini  belirlediği , egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, bağımsızlığımızın tüm dünyaya haykırıldığı , milli iradenin temsil edildiği meclisimizin açılışının 101. Yıl dönümü. Kurtuluş savaşından zaferle çıkmış bu milletin gücünü geçmişinden alarak aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine çağdaş  dünyada  hak ettiği yeri alacağına olan inancımız tamdır. Bayrağını, vatanını, milletini seven çocukları mutlu bir gelecek bilimde teknolojide çağı yakalamış hatta çağın ilerisine geçmiş bir Türkiye beklemektedir.  Mustafa Kemal  Atatürk milli iradenin ne kadar önemli olduğunu gelecek nesillere aktarmak için bu günü geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir” dedi.
    İlçe Başkanı Sadet Kansız, mesajını şu cümlelerle tamamladı; “Ulusumuzun ve devletimizin kuşatıldığı bölgemizde ve coğrafyamızda korona adı altında ulusal egemenlik ve çocuk bayramımızı Mustafa  Kemal  Atatürk’ün çocuklarımıza ve bize armağan ettiği bu ulusal bayramı maalesef bugün kutlayamıyoruz.  Yasaklar adı altında ülkemizde ve dünyada  bir çok faaliyetler  yapılamamaktadır  ama bizim kendi bağımsızlığımızı ve bayramımızı kutlayamadığımız bir anlayışla karşı karşıyayız. Ulusal egemenliğimizi yaşayamadığımız bu günün tarihe bir not düşeceği inancındayım. Çocuklar, bu dünyanın gerçek sahipleri, soylu bir geçmişe sahip geleceğimizdir. Çocuklarımızın tüm dünya çocuklarının ve hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu ve mutlu olsun” 
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN