GASTROANTEP Fethiye'de

Kültürlerin Kardeşliği GASTROANTEP Yemek Şenliği kapsamında başta Gaziantep ili olmak üzere birçok ilin damak lezzetleri Fethiyelilerle buluşuyor. Çalıca Kapalı Pazaryerinde açılan yemek şenliği 29 Ekim tarihinde sona erecek. Şenlik kapsamında ücretsiz olarak Sıra Gecesi etkinliği düzenlenecek.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

GASTROANTEP kapılarını Fethiyelilere davul zurna eşliğinde açtı. Etikliğin ilk gününde çocuklar için sirk gösterileri düzenlenirken şenlik boyunca Gaziantep mutfağı, baharatları, çiğ köftesinden baklavasına, künefe sine varıncaya değil bütün lezzetler Fethiyelilerin beğenisine sunulacak. Türkiye’nin en ünlü çiğ köftecisi Zeki Usta’nın da yer alacağı şenlikte misafir şehirler olarak Trabzon yaylalarından peynir çeşitleri, Erzurum’un cağ kebabı, gibi daha birçok çeşitli ürünler Fethiyelilerin damak zevkine sunulacak. 

KÜLTÜRLERİN KARDEŞLİĞİNİ TANITMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ
Kültürlerin Kardeşliğini tanıtmak ve yaşatmak için Fethiye’de 6 gün boyunca misafir olacaklarını belirten Gaziantep Engelliler Dernekleri Federasyon Başkanı ve Organizasyon Yetkililerinden İbrahim Oğul, “Fethiye’ye bir 6 günlük misafir olarak kültürlerin kardeşliği projesi kapsamında 6 günlüğüne geldik. Umarım burada ki Fethiyeli kardeşlerimizle kültürlerimizi tanıtma ve tanışma amacıyla en azından ürünlerimizi tanıtalım, damak zevkimizi, damak tatlarımızı biz Fethiye’yi tanıyalım onlar Gaziantep’imizi ve bölgemizde ki Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun birçok illerin kültürlerini, ne yiyip içtiklerini tanısınlar istedik. Ayın 29’una kadar inşallah buradayız. Biz en azından ilk gün çocuklarımız için, Pazar olduğu için bir animasyon ve sirk gösterileri oldu. Çocukların biraz pandemiden dolayı biraz moral, motivasyon, derslerinden bunalmalarını ve dışarıya çıkamamalarının özlemiyle bir gösteri yaptık, çocuklarımıza hediyemiz olsun. Pazartesinden, Perşembeye kadar 4 gün boyunca Gaziantep’ten sıra geceleri ekibini buraya getiriyoruz. Halkımızdan hiçbir ücret talep etmeden çiğ köfte ikramı ile beraber sıra geceleri ziyafeti vereceğiz. Sıra geceleri konserlerimizde 4 gün boyunca Fethiye halkına ücretsizdir. Sıra geceleri öğleden sonra saat 2’den sonra akşam saat 8’e kadar devam edecek” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN