FTSO Üyelerine, Karatay Üniversitesi'nde Ahilik Bursu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Konya Ticaret Odası (KTO) iştiraki olan KTO Karatay Üniversitesi arasındaki eğitimde iş birliği protokolü yenilendi. İki kurum arasında imza altına alınan protokol kapsamında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine, birinci derece yakınlarına destek bursu sağlandığını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, 'Üyelerimize, eşlerine ve çocuklarına KTO Karatay Üniversitesi'nde 'Ahilik Bursu' ile eğitim ayrıcalığı sağlayan protokol hayırlı olsun.' dedi.

PAYLAŞ
FTSO Üyelerine, Karatay Üniversitesi'nde Ahilik Bursu
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Konya Ticaret Odası (KTO) iştiraki olan KTO Karatay Üniversitesi arasındaki eğitimde iş birliği protokolü yenilendi. İki kurum arasında imza altına alınan protokol kapsamında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine, birinci derece yakınlarına destek bursu sağlandığını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Üyelerimize, eşlerine ve çocuklarına KTO Karatay Üniversitesi’nde ‘Ahilik Bursu’ ile eğitim ayrıcalığı sağlayan protokol hayırlı olsun.” dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin önemli üniversitelerinden KTO Karatay Üniversitesi ile eğitimde iş birliği protokolü FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Bayram Sade tarafından imzalandı. FTSO üyelerine KTO Karatay Üniversitesi eğitim ayrıcalığı sağlayan protokol kapsamında FTSO üyelerine, birinci derece yakınlarına ve eşlerine, üniversitenin lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırmaları hâlinde, %15 oranında indirim ve 10 eşit taksitte ödeme imkânı sağlanıyor. 
Protokolle, pilotaj bölümünden tıp fakültesine, hukuk fakültesinden uluslararası ticaret ve lojistik bölümüne dek farklı alanlarda toplam 44 ön lisans ve lisans, 31 lisansüstü programı bünyesinde barındıran KTO Karatay Üniversitesi’nde FTSO üyeleri ve birinci derece yakınları “Ahilik Bursu” avantajlarından yararlanabilecek. Yaklaşık 8 bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğü KTO Karatay Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalara yönelik hayata geçirdiği “Ahilik Bursu” imkânıyla iş arayan değil, işte aranan ve kendi işini kuran mezunlar yetiştirmeyi amaçlıyor.
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ticari ve sosyal hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik Türkiye’nin önemli kurumlarıyla iş birliklerinin devam edeceğini vurgulayan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, bu noktada eğitim konusuna öncelik verdiklerini söyledi. Çıralı, “Üyelerimize, birinci derece yakınlarına ve eşlerine, KTO Karatay Üniversitesi’nde %15 oranında indirim ve ödemede 10 eşit taksit imkânı sağlayan protokol hayırlı olsun. ‘Ahilik Bursu’ ile üyelerimize eğitim ayrıcalığı sağlayan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Bayram Sade ve üniversite yetkililerine teşekkürlerimizi sunarım.” diye konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN