FTSO, TABLET YARDIMINA DESTEK BEKLİYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan eğitime başlayan öğrenciler için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan tablet yardımı kampanyasına destek bekliyor.

PAYLAŞ

TOBB koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecine geçen öğrencilerin derslere erişimini sağlamak için tablet kampanyası başlattı. Birlikten yapılan yazılı açıklamada, bu yılki eğitim yardımının tablet bilgisayar dağıtımı şeklinde yapılacağı kaydedildi. Birliğin yanı sıra, oda ve borsaların kendi bütçelerinden ilave tablet alımı yapabileceği belirtilen açıklamada, yönetim kurulu, meclis ve meslek komiteleri üyeleri başta olmak üzere, il ve ilçelerdeki hayırseverlerin de kampanyaya destek olabileceği bildirildi. Alınacak cihazın teknik özelliklerinin tedarik sürecinde belirleneceği kaydedilirken 1 tablet fiyatının ortalama 1000 TL olması ön görülüyor.

Tablet kampanyasına destek olma kararı alan FTSO ise, bölgedeki hayırseverlere yardım çağrısında bulundu. FTSO’dan yapılan açıklamada toplu satın almanın sağladığı fiyat avantajından yararlanmak için birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapıldı. Kampanyaya destek vermek isteyenlerin ise odayla iletişime geçebileceği kaydedildi.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN