FTSO'dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere alınan klavyeli tabletler, Fethiye ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi. Hiçbir öğrencinin maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimden mahrum kalmasına göz yumamayacaklarını söyleyen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, klavyesi ve özel kılıfıyla, EBA TV başta olmak üzere birçok yeni versiyon programı kullanma kapasitesine sahip tabletlerin, ihtiyaç sahibi öğrenci ve velilerine hayırlı olmasını diledi. Başkan Çıralı ayrıca, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile yaptığı görüşmede, Oda üyelerinin 97 Sokak için istedikleri yenileme talebini dile getirdi.

PAYLAŞ
FTSO'dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere alınan klavyeli tabletler, Fethiye ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Hiçbir öğrencinin maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimden mahrum kalmasına göz yumamayacaklarını söyleyen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, klavyesi ve özel kılıfıyla, EBA TV başta olmak üzere birçok yeni versiyon programı kullanma kapasitesine sahip tabletlerin, ihtiyaç sahibi öğrenci ve velilerine hayırlı olmasını diledi. Başkan Çıralı ayrıca, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile yaptığı görüşmede, Oda üyelerinin 97 Sokak için istedikleri yenileme talebini dile getirdi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

FTSO Meğri Salonu’nda yapılan törenle ilk olarak Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ve Şube Müdürü Kenan Uygun, ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak tabletleri teslim aldı. Dağıtım törenine, FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Öztürk ve Genel Sekreter Ezgi Kullukçu da katıldı. 
İlçede, 1 anaokul, 29 ilkokul, 25 ortaokul ve 6 lise olmak üzere toplam 61 okulda, 7 bin 840 öğrenciye eğitim vermeye çalıştıklarını anlatan Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, online eğitim nedeniyle oldukça zorlu bir süreçten geçtiklerini söyledi. Öğrencilerin yüzde 80’ini eğitim sürecine sağlıklı şekilde dâhil ettiklerini belirten San, yüzde 20’lik kısmın ise internet ve cihaz gibi sorunlar yaşadığını kaydetti. Bu noktada FTSO’nun gerçekleştirdiği tablet dağıtımının kendileri için büyük anlam ifade ettiğini vurgulayan San, “Pandemi sonrası bazı öğrencilerimiz EBA üzerinden canlı derslere ulaşmakta zorlandı. Bu tabletler öğrencilerimiz için büyük imkan olacak. Klavyesi nedeniyle çok kullanışlı olan tabletlerimizi en kısa sürede ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştıracağız. Ben başta Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm FTSO üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Seydikemer’in ardından Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, FTSO Meğri Salonu’na gelerek tabletleri teslim aldı. Türkiye ve Dünya’nın zor bir süreçten geçtiğini belirten Kaya, “Öğrencilerimizin uzaktan eğitimde karşılaştıkları en büyük problem cihaz ve internet erişiminin olmayışıydı. Alt yapı eksikliği ve ekonomik sorunların başlıca etmenler olduğunu biliyoruz. Bu noktada Odamızın bu adımı çok değerli ve bizleri çok mutlu etti. Eğitime verdikleri önemden dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Çıralı ve yönetim kurulu üyelerimize, öğrencilerimiz, kurumumuz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Odamızdan ve üyelerimizden her zaman büyük destekler gördük. Biz de eğitim camiası olarak işbirliği içinde çalışmaya her zaman hazırız.” diye konuştu.

İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmadaki işbirliklerinden dolayı San ve Kaya’ya teşekkür eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, zorlu pandemi döneminde öğrencilerin eğitimden mahrum bırakılmamasının insanlık için ayrıca bir görev olduğunu söyledi. Hiçbir öğrencinin maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimden mahrum kalmasına göz yumamayacaklarını anlatan Başkan Çıralı, şunları söyledi; 
“Umuyoruz ki birçok öğrencinin bu tablet sayesinde eğitim platformlarına erişim sıkıntısı çözülecek. Klavyesi bulunan tabletler, EBA TV ve birçok yeni versiyon programı kaldıracak güçte. TOBB öncülüğünde başlatılan kampanyada mutlu sona ulaştığımız için çok mutluyuz. Tabletlerin ihtiyaç sahibi öğrenci ve velilerine hayırlı olmasını diliyorum.” 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN