Fidan dikimi etkinliğine yoğun ilgi

Fethiye Belediyesi, Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü ve Ortaklar Öğretmen Okullular (Adabelenliler Derneği) işbirliğinde Sahil Koru mevkiinde fidan dikimi gerçekleştirildi. 8 bin 500 fidan toprakla buluştu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fidan dikimi etkinliğine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve beraberinde eşi Çiğdem Karaca, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Meclis Üyeleri, eski Milletvekili Ali Cumhur Yaka, mahalle muhtarları,  Adabelenliler Derneği’nin İzmir’deki yönetimi, Fethiye’deki üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.
Fethiye Belediye Bandosu’nun mini konseri eşliğinde, çevreci vatandaşların da katılımıyla çok güzel anlar yaşanırken, Ortaklar Öğretmen Okullular-Adabelenliler Derneği Fethiye Temsilcisi Abdullah Taşçıoğlu, “Öğretmen okulu mezunu arkadaşlarla bir kampanya düzenledik. İnanılmaz bir şekilde dönüş aldık. En az 6 bin fidan olması gerekirken 8 bin 500 fidan topladık. Yol boyunca fıstık çamı dikiyoruz. Her üç arkadaşım bir çam dikecek. Dere kısmı, boydan boya daha sulak olduğu için yabani hayvanlara mersin gibi meyveli ağaçlar dikeceğiz. Yine yol kenarına kara selvi dikeceğiz. Bu alana sağ olsun, Fethiye Belediye’miz masalarımızı getirdi. Fethiye’de tüm insanlarımızın piknik yapabileceği bir alanda burada yapılacak. Herkese katılımları için teşekkür ederim” dedi. 
Fethiye Yerel tohumlar Derneği Başkanı Ebru Oğuzhan Yeter, “Biz de her fırsatta fidan dikmekten, ağaçları korumaktan yanayız. Sadece yerel tohumları korumak yetmiyor. Yerel tohumlarla birlikte doğayı bir bütün olarak korumak zorundayız. Bizim amacımız bu yöndedir.” dedi.
Koru Muhtarı Nurettin Göztepe, “Köyümüz için tarihi anlar diyebiliriz. Ağaçlandırmaya katkı veren hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm katılımcılarımıza tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Sizler de biliyorsunuz geçen yaz 65 bin hektar ağaçlık alanımızı kaybettik. Ciğerlerimiz yanmıştı. Bizler de bugün 8 bin 500 adet fidanımızı toprakla buluşturuyoruz. Ortaklar Öğretmen Okulluların değerli hocalarına teşekkür ediyoruz. Yeşil bir ülke, yeşil bir Fethiye için doğru bir iş yapıldığını düşünüyorum. Belediyemiz çevresel alanda çok güzel ödüllere layık görüldü. Alanı tahsis edenden, buradaki etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan herkese tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN