Fethiye'nin En Büyük Altyapı Yatırımının Startı Verildi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yeşilüzümlü Mahallesi'nde bulunan Koleksiyon Bağında incelemelerde bulundu ve ilgililerden bilgi aldı. 17 dönüm alan üzerine kurulan tesisler hakkında açıklamalarda bulunan Gürün korona virüsü salgını sürecinde tarımsal üretimin önemine dikkat çekti.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yeşilüzümlü Mahallesi’nde bulunan Koleksiyon Bağı’nda inceleme gerçekleştirdi. Başkan Osman Gürün’e ziyaretinde; CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi’nin ilgili daire amirleri de eşlik etti.

Oluşturulan bağda 2 bin 650 onca bulunduğu bildirildi. Yeşilüzümlü Mahalle Muhtarı aynı zamanda Yeşilüzümlü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erkan Arıcan, “Bu bağ dikimini gerçekleştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. 2012 yılından bu yana çalışmalarımıza devam ediyoruz. Makine ve ekipmanların bir kısmını temin ettik. Şarap üretim merkezinin projesi çizildi. Mahallemiz için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz” dedi. 

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin tarımsal üretimin önemine değinerek, “Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Fethiye Belediyesi burada kaybolmaya yüz tutan üzüm çeşitlerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda örnek bir projeye imza atmıştır” ifadelerini kullandı. 

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, korona virüsü salgınının ardından tarıma bir yöneliş olduğunu dile getirdi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da “Pandemi sürecinde ülkemizde ve dünyada tarımın önemini bir kez daha anladık. Tarımsal anlamda öncü projelerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. 13 aydır uyumlu bir şekilde çalışıyoruz ve projelerimizi hayata geçiriyoruz. Üzümlü’nün şarabını marka haline getirip, dünyaya tanıtacağız” diye konuştu. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün açıklamasında, “2015 yılından bu yana kooperatifçilik, kooperatiflerin üretimi, üretilenin kontrolü, üretenlere destek olma ve ürünleri halka sunmak adına çok ciddi çalışmalar yaptık. Gençlerimiz asgari ücret için ilçelerde iş bulmaya çalışıyorlar. Turizm sektörü zor durumda. Eğer biz dönüm başına geliri arttırırsak, gençlerimiz topraklarına sahip çıkacaktır. Bunun tek yolu da kooperatifleşmek. Toprağını satma, ürününü sat sloganı ile hareket ediyoruz. Ürününü satarken de biz kooperatiflere yardım edeceğiz. Şahıslara değil kooperatiflere… Kırsalda üretelim, kıyıda tüketelim” dedi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve beraberindeki heyet daha sonra projesi hazırlanan şarap üretim merkezinin kurulacağı yeri inceleyip, yetkililerden bilgi aldı. Tesisin bin 390 metrekare arsa üzerine bodrum 713 metrekare, zemin 718 metrekare olmak üzere toplam bin 431 metrekare inşaat alanına sahip olacağı bildirildi. Merkezin yılda öncelik olarak yüz bin şişe, kapasite artırımı olması halinde bir milyon şişe üretim yapabileceği ifade edildi. 

KANALİZASYON PROJESİNİ İNCELEDİ
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Belediye Meclis Üyeleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi’nin ilgili daire amirleri ardından Ölüdeniz Mahallesi’nde yapımı devam eden Hisarönü-Ovacık Kanalizasyon Şebeke ve Kollektör Projesi ve içme suyu deposu çalışmalarını inceledi. Yetkililerden bilgi alan Başkan Gürün, projelerin bölge için büyük öneme sahip olduğunu kaydetti. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN