Fethiyeli Kadın Girişimciler Ankara'da

Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından 10-11 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Kadın Genç Girişimciler Bilgilendirme Semineri'ne, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen kadın girişimciler kurulu üyeleri Hicran Ayva Yeşertener ve Aylin Kurt Özyurt katıldı.

PAYLAŞ

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine, TOBB yapısını ve iştiraklerini tanıtmak, genel ekonomik gelişmeler ve Türk dış politikası hakkında bilgilendirme amacıyla düzenlenen Bilgilendirme Semineri’nde konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilerden, genç kızlara başarı öykülerini anlatarak, rol model olmalarını istedi.​

Ankara’da TOBB İkiz Kuleler ’de gerçekleştirilen seminerde kadın girişimcilere seslenen Hisarcıklıoğlu, bilgilendirme seminerlerinin, camiayı ve TOBB’u tanımak için çok güzel bir fırsat olduğunu söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu’nu 2007 yılında kurduklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Kurullarımızın amacı 81 ildeki kadın girişimci sayısını artırmak. Türkiye’deki tüm girişimciler içinde kadınların oranı 2007’de yüzde 4’ten 2018’de yüzde 9’a çıktı. Türkiye’de girişimcilik bu kadar çok konuşulmaya başladıysa, bunda en büyük rol TOBB’un, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızındır. Yaklaşık 7 bin gönüllü kadın girişimci, illerindeki Oda ve Borsalarımızın koordinasyonunda bu amaç için seferber oldular. Kurulların birinci görevi, başarılı kadın girişimcileri rol model olarak öne çıkarmak. Diğer kadınların, ‘O yaptıysa, ben de yapabilirim’ demesini sağlamak” diye konuştu.

Kadın hayatın her alanında olmalı

Kadının hayatın her alanında olması gerektiğini bildiren TOBB Başkanı şöyle devam etti:

“Çalışkanlığın ve başarının cinsiyeti olmaz. Siz eleştirilere kulağınızı kapatın ve işinize kararlılıkla devam edin. Çünkü TOBB olarak kadın ve genç girişimcilerimizi çok önemsiyoruz. Üstelik sizlerden ülkemiz adına çok beklentimiz de var. Türkiye’nin zenginleşmesi ve kalkınması için daha çok girişimciye ihtiyacımız var. Girişimci adaylarının önlerindeki en önemli örnek rol model de sizlersiniz. Türkiye’de yeni girişimciler ortaya çıksın diye sizlerin vizyonuna, yol göstermesine ihtiyacımız var. Bunları yaparken de içinde bulunduğunuz bu camiayı çok iyi tanımanızda büyük önem ve fayda görüyoruz.”

Bilgilendirme semineri için Ankara’da buluşan kadın girişimcilerle birebir ilgilenen Hisarcıklıoğlu, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen organizasyona katılan kadın girişimciler kurulu üyeleri Hicran Ayva Yeşertener ve Aylin Kurt Özyurt ile de fotoğraf çektirdi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN