Fethiyeli boksörlerden önemli başarı

Muğla Menteşe Atatürk Stadyumu'nda bulunan boks salonunda gerçekleştirilen il seçmelerine Likya Gençlik ve Spor Kulübü ve Fethiye Boks Okulu 8 kişi katıldığı turnuvayı 6 altın ve 2 gümüş madalya ile tamamladı. Organizasyonda birinciliği elde eden sporcuların, Türkiye Şampiyonasında yer alacağı belirtildi.

PAYLAŞ

Likya Gençlik ve Spor Kulübü ve Fethiye Boks Okulu adına seçmelere katılan Elif Ayat, U22 kadınlar 52 kilo kategorisinde birinciliği elde ederken; aynı yaş grubu erkekler 91 kiloda Erman Mutlu birinci oldu. Genç erkekler 57 kiloda Mehmet Taha Balcı ve 65 kilogramda Süleyman Bayındır birincilik kürsüsünde yer aldılar. Yıldız erkekler 63 kiloda Gökhan Şanlı ve yıldız kadınlar 57 kiloda birinci olmayı başardılar. 

Kulüp Başkanı ve 2. Kademe Boks Antrenörü Sezer Olpak, “Muğla Menteşe Atatürk Stadyumu’nda bulunan boks salonunda gerçekleştirilen il seçmelerine Likya Gençlik ve Spor Kulübü ve Fethiye Boks Okulu olarak 8 kişi katıldığımız turnuvayı 6 altın madalya 2 gümüş madalya ile tamamladık. Amacımız sağlıklı başarılı bireyler yetiştirmek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak bunu en iyi şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. U22 kadınlar kategorisi 52 kiloda Elif Ayat birinci oldu. Aynı yaş kategorisi erkekler 91 kilogramda Erman Mutlu da birinciliği elde etti. Genç erkekler kategorisinde Mehmet Talha Balcı 57 kiloda birinci olurken; Süleyman Bayındır 65 kiloda birinci olmuştur. Yıldız erkekler kategorisinde 
Gökhan şanlı 63 kiloda birinci olurken; Anılcan Şahin ve Kerem Can Yaman ikinciliği elde ettiler. Yıldız kadınlar kategorisinde Sevim Saçmacı 57 kiloda birinci oldu” dedi. 

Açıklamasını sürdüren Kulüp Başkanı Olpak, “Birinci olan sporcularımız Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanmıştır. Sporcularımızın maddi manevi arkasındayız. Kulüp başkanı olarak ve yöneticimiz 2. Kademe Ju Jitsu ve MMA Antrenörü Hakan Çınaroğlu sporcularımız ile bu süreçte yakından ilgileniyoruz” ifadelerini kullandı. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN