Fethiye'de Yaşlılar İkinci Kez Sokağa Çıktı

Korona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamaları bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ikinci kez sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşadılar. Fethiye'de saatler 12.00'yi gösterdiğinde yaşlılar evlerine en yakın park ve bahçelere akın etti. Bazı vatandaşlar ise kordon boyunda yürüyüş yaptı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Yeni tip korona virüsü salgını sürecinde risk gurubunda yer alan 65 yaş ve üstü vatandaşların, sokağa çıkma kısıtlamaları sürerken, kontrollü normalleşme süreci kapsamında belirli saatlerde dışarı çıkmalarına izin verilmesine bu hafta da devam edildi. Tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile bu hafta 12.00-18.00 saatleri arasında 65 yaş ve üstü vatandaşlar evlerine yürüme mesafesi şartıyla dışarı çıkabildi. Sıcak havadan dolayı sokağa çıkan vatandaşların sayısı geçen haftaya göre azaldı. 

Yaşlılardan kimisi ATM’lerden para çekerken, kimisi ise banklarda oturarak temiz havanın tadını çıkardı. Geçen hafta da 4 saat izinli çıkan yaşlılar bu hafta 6 saatlik bir izin ile dışarıda nefes almanın mutluluğunu yaşarken, kendilerine bu fırsatı tanıyan yetkililere teşekkür ettiler.
Bazı yaşlılar ise hafta sonu her yerin kapalı olduğunu belirterek, hafta içi de birkaç saatlik sokağa çıkma izni talep ettiler. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN