Fethiye'de sosyal mesafeli tekne turları başladı

Fethiye'de sosyal mesafeli tekne turları başladı. Kordon boyundan az sayıda günübirlik teknenin hareket ettiği ve gözle görülür bir sakinlik olduğu gözlendi. Denize açılan yerli ve yabancı turistler koyları gezdi, yüzdü. Tekneler turdan önce dezenfekte edilirken, sosyal mesafe ve yüzde 50 kapasite kuralına uyuldu.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabirlerinden Fatih Dereli'nin haberine göre; Turistler gelmeden önce günübirlik yolculuğa çıkacak tekneler dezenfekte edildi. Ardından gelen tüm turistler ateşi ölçülerek teknelere alındı. Teknelere kapasitesinin yarısı kadar yolcu alındı. Kordon boyunda birçok tekne ise tura çıkmadı. İlk turların sakin geçtiği belirtilirken, ilerleyen günlerde müşteri ve tura çıkan tekne sayısında artış olacağı ifade edildi. Tura katılanlar, sosyal mesafe kapsamında Fethiye’nin eşsiz güzellikteki adaların ve koyların tadını çıkaracaklarını ifade ettiler. 

ÖNLEMLERİMİZ ALINMIŞ DURUMDA
Tekne sahibi Engin Denizkuşu yaptığı açıklamada, “Bugün ilk turumuza başlıyoruz. Koylar turu yapacağız. Teknemizde bütün Kovid-19 güvenlik önlemlerini almış durumdayız. Maskesi olmayan yolcularımıza maske takdim ediyoruz. Tüm ikaz ve uyarı levhaları mevcut. Yemek hizmetini tek kullanımlık tabak ve çatal ile sunacağız. Tekneye girmeden önce misafirlerimizin ateşlerini ölçüyoruz. Her durakta teknemize temas olan yerleri dezenfekte ediyoruz” dedi. 

KALAN SÜREYİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEĞİZ
Sezondan beklentilerini aktaran Denizkuşu, “Bu yıl turizm sezonu bildiğiniz gibi geç başladı. Tamamen ümitsiz değiliz. Önümüzde kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Teknelerimizde kapasite sayısı yüzde 50’ye düşmüş durumda. Bugün transfer araçları, otobüsler ve uçaklar tam kapasite çalışırken; biz yarı kapasite ile çalışıyoruz. Fiyat farkını misafirlerimize yansıtamıyoruz. O zaman tekne turu fiyatları pahalı geliyor. Verdiğimiz hizmetlerin de çok büyük maliyeti var. Yetkililer bu talebimizi göz önünde bulundurursa çok mutlu oluruz. İlk turumuz olduğu için çok heyecanlıyız” diye konuştu.  


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN