Fethiye'de Sevgililer Gününde 18 Nikah Kıyıldı

Fethiye'de sevgililer gününde 18 nikah kıyıldı. Sabah saat 09.00’dan itibaren akşam saatlerine kadar Fethiye Belediyesi Evlendirme dairesinde 18 çiftin nikahı kıyıldı. 14 Şubat sevgililer günü nedeni ile Belediye evlendirme dairesinde büyük bir yoğunluk yaşandı. Fethiye Belediyesi evlendirme dairesi görevlileri Fatma Arıkan ve Hatice Söymen akşam saatlerine kadar 18 çiftin nikahını kıydı.

Fethiye'de Sevgililer Gününde 18 Nikah Kıyıldı
Güncel
Fethiye'de sevgililer gününde 18 nikah kıyıldı. Sabah saat 09.00’dan itibaren akşam saatlerine kadar Fethiye Belediyesi Evlendirme dairesinde 18 çiftin nikahı kıyıldı. 14 Şubat sevgililer günü nedeni ile Belediye evlendirme dairesinde büyük bir yoğunluk yaşandı. Fethiye Belediyesi evlendirme dairesi görevlileri Fatma Arıkan ve Hatice Söymen akşam saatlerine kadar 18 çiftin nikahını kıydı.

Haber Editörü: Erdoğan Karagöz

Fethiye Belediyesi evlendirme dairesine el ele çıkan çiftler kıyılan nikahla birlikte büyük bir mutluluk yaşadı. Özellikle gelinlerin nikahın ardından kendilerine verilen evlenme cüzdanlarını sevinçle gösterirken hemen her nikahta çiftlerin yakınları bu mutluluklara tanıklık yaptılar. 
Fethiye Belediyesi evlendirme dairesinde Sultan Yakabağ ile Ali Aydın’ın nikahına çiftin yakınları da katıldı. 14 Şubat sevgililer gününü özellikle seçen çift nikahın ardından birbirlerini kutlarken yakınları ile de bir araya gelip bol bol fotoğraf çektirdi. Gelin Sultan Yakabağ “Bugünü özellikle seçtik. Görücü usulü evleniyoruz. Sevgililer sevgilerinin kıymetini bilsinler. Birbirlerine değer versinler” dedi. 
Damat Ali Aydın ise Antalya’da yaşadığını belirterek “Görücü usulü tanıştık. Birbirimizi sevdik ve buraya kadar geldik. Bundan sonrada inşallah bir ömür boyu devam edeceğiz. Bugünü özel seçtik” dedi.
SOSYAL MEDYA İLE TANIŞTILAR
Yaklaşık 1 yıl önce sosyal medya aracılığı ile ‘merhaba’ diyerek tanışan Rabia Yılmaz ile Fethiye’de tekne işi ile uğraşan Mehmet Cüneyt İyici’de 14 Şubat sevgililer gününü nikah için özellikle seçtiklerini söylediler. 
Gelin Rabia Yılmaz nikah sırasında büyük bir heyecan yaşarken imzaları atarken de heyecanı devam etti. Yılmaz “Sosyal medyadan tanıştık. İlk mesajı ‘merhaba’ diye ben attım. Mesaj atalı bir yıl olacak az kaldı. 14 Şubat unutulmayacağı için hediye alacağımız da ikisini birden almış olacağız. Mutluyuz. Bundan sonraki hayalimiz evli, mutlu, çocuklu.  Tüm sevenlerimiz sevdikleriyle kavuşsun tek temennim bu” ifadelerini kullandı. 
Damat Mehmet Cüneyt İyici ise “Bugünü özellikle seçtik. Bana ilk mesaj atan Rabia’ydı. Artık her 14 şubatta evlenme yıl dönümü ile sevgililer gününü birlikte kutlayacağız. İkisini bir aradan çıkartmış olacağız. Çok seviyorum inşallah mutlu, huzurlu bir hayat geçiririz” diye konuştu. 
ÇATAL, ÇAYAN AİLELERİ DE MUTLULUK YAŞADI
Fethiye Belediyesi Evlendirme dairesinde Çatal ve Çayan ailelerinin de mutluluğu görülmeye değerdi. Ezgi Çatal ile Sinan Çayan çiftinin nikah törenine de yoğun bir katılım oldu. Genç çift nikah anında oldukça heyecan yaşarken 14 Şubat’ta nikah yapmayı birlikte kararlaştırdıklarını söylediler. Gelin Ezgi Çatal “Asistanlık yapıyorum. Şuan çok mutluyum. 14 Şubat olmasının bir hükmü yok. Sevgiliye her gün sevgililer günü” derken Sinan Çayan ise Mobilya imalatçısıyım. Değişik bir tanışmamız oldu. Her şey güzel gelişti.  Bugün nikah kıymak bizim için daha güzel oldu. Ben hediyemi almış oldum” ifadelerini kullandı. 
ALİM KARACA’DA KATILDI
Fethiye Belediye Evlendirme dairesinde Neslihan Kılınç ve Alirıza Can Çetin çiftinin 14 Şubat sevgililer günündeki nikah törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da tanıklık yaptı.Seydikemer ilçesi Korubükü mahalle muhtarı Hakkı Kılınç’ın hemşire kızı Neslihan Kılınç ile pilot olan Alirıza Can Çetin çiftinin nikah şahitliğini Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaparken nikahı evlendirme dairesi görevlisi Hatice Söğmen kıydı. Başkan Karaca çifti ve yakınlarını kutlarken tüm sevenlere ömür boyu mutluluklar dedi. 
SEVGİ BİR GÜNE SIĞDIRILMAMALI
Fethiye Belediyesi Evlendirme görevlileri Fatma Arıkan ile Hatice Söymen 8 saate 18 nikah sığdırdı. 2005 yılından bu yana çiftlerin nikahlarını kıyan ve yaklaşık 10 bini aşkın nikah kıyan Fatma ARIKAN VE Hatice Söymen nikah masalarında hep güzel ve mutlu sözler ile gülen yüzlere tanıklık etmekten mutlu olduklarını söylediler. Çiftlerin mutluluğuna tanıklık yapan Arıkan ve Söymen gençlere tavsiyelerde de bulunup sevgi bir güne sığdırılmamalı diye konuştular. Fatma Arıkan “2005 yılından bu yana nikah kıyıyorum. Yılda bin 500 aşkın nikah kıydım. Bugün toplam 18 nikah kıydık. Sevgi bir günde anılmamalı. Sevgi bir güne sığdırılmamalı. Hatırlanması kolay olması için 14 şubatı tercih ettiklerini düşünüyorum. Sevgi ve saygı çerçevesinde evliliklerinin sürekliliğini diliyorum” dedi. Hatice Söymenise “14 Şubat’lar sevgi, saygı ve mutluluğun doruğa çıktığı günler. Bende tüm sevenlerin ve sevgiye saygı duyanların sevgililer gününü kutluyorum” dedi. 
 

Son Güncelleme: 14 Şubat 2020 16:16

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN