Fethiye'de Sessiz Ramazan Bayramı 

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar evlerine çekilince, en işlek cadde ve sokaklar bile bomboş kaldı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesinden Fatih Dereli'nin haberine göre; 

Ramazan Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar evlerine çekilince, en işlek cadde ve sokaklar bile bomboş kaldı. Fethiye ilk defa Ramazan Bayramı’nı sessiz geçirdi. Şehir girişleri ve Ölüdeniz yolunda geçtiğimiz yıllarda kilometrelerce kuyruk oluşurken, bu yıl yollar sessizliğe büründü. 

Ramazan Bayramı’nda korona virüsü ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması başlamasının ardından sokak ve caddelerin boş kaldığı görüldü. Normal zamanlarda yoğunluk yaşanan Beşkaza Meydanı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kordon boyu, Paspatur Çarşısı, Şehit Fethi Bey Parkı, Çalış Plajı’nda sessizlik hakim olduğu gözlendi. Geçtiğimiz yıllarda tamamen dolu olan turistik tesisler, kapılarını açmadı. 

İçişleri Bakanlığı korona virüs salgını ile mücadele kapsamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ilan etmişti. Arife günü saat 24.00’da başlayan yasak dolayısıyla vatandaşlar Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirecek. Yasağa uyan vatandaşlar ise evlerine çekilince, şehirler bomboş kaldı. En işlek cadde ve sokakların bile boş kalması ıssız bir kent manzarası ortaya çıkardı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ve bekçi ekipleri ise yasağın sağlıklı uygulanabilmesi için kent içinde devriyelerini sıklaştırdı. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN