Fethiye'de kahvehaneler açılışa hazır

Korona virüsü nedeniyle kapatılan kahvehaneler, normalleşme süreci kapsamında 1 Haziran'da tekrar açılıyor. Fethiye'deki kahvehaneler de açılış öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladılar. Kahvehaneler baştan aşağıya dezenfekte edilirken, masalar da sosyal mesafe kurallarına göre ayarlandı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Kahvehanelerde bulunan masalar arasında mesafe olacağı ve içeriye maskesiz kimsenin alınmayacağı belirtildi. 1 Haziran’dan itibaren kahvehane ve kıraathaneler yeni normalleşme süreci kriterlerinde açılacak. Alınacak tedbirler, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle duyurulacak. Ancak kahvehane ve kıraathane işletmecileri hazırlıklarını son aşamaya getirdi. 

Kahvehanelere girişten itibaren korona virüsü önlemleri başlayacağı kaydedildi. En önemli kural ise hijyen… Müşteriler maske takmak zorunda olacak. Masalarda dezenfektan bulunacak ayrıca sosyal mesafe kuralına dikkat edilecek. Masalar arası mesafe buna göre düzenleneceği ifade edildi. 

Kahvehane İşletmecisi Ömer Kütahya yaptığı açıklamada, “55 gündür kapalıyız. Birkaç gün önceden hazırlıklarımıza başladık. Şu an son aşamaya kadar geldik. Kahvehanemizin her köşesini temizledik ve dezenfekte ettik. Masa aralıklarında mesafeler olacak. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Bize aktarılan talimatlar doğrultusunda, en iyi şekilde hizmet vermek için çaba harcayacağız” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN