Fethiye'de Denizaltında Yapılan Resimlerin Sergisinin Açılışını Vali Esengül Civelek Yaptı

Fethiye Deniz Ticaret Odası ve Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 2. Uluslararası Fethiye 'Denizlerimiz ve Renklerimiz Su altı Resim Çalıştayı ve Sempozyumu' sona erdi.

PAYLAŞ

Dünyada ve Türkiye’de ilk kez Fethiye’de gerçekleştirilen 7 ülkeden 14 ressamın katıldığı su altı resim çalışmalarının, sergisinin açılışını Muğla Valisi Esengül Civelek yaptı. Su altı resim çalıştayında Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da tüple dalıp denizaltında ressamların çalışmalarını izleyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresiyle, Türk Bayrağı yaptı. Başkan Karaca denizin 10 metre derinliğinde yaptığı Atatürk portresinin sergilenmesinden büyük keyif aldığını söyledi. 
2. Uluslararası Fethiye ‘’Denizlerimiz ve Renklerimiz Sualtı Resim Çalıştayı ve Sempozyumuna Muğla Valisi Esengül Civelek, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan’la birlikte bazı Belediye Meclis Üyeleri, Azerbaycan, İran, Macaristan, Kazakistan ve Gürcistan’dan ressamlar ile Daire Amirleri ve çok sayıda davetli katıldı. Fethiye Belediyesi Özel Olgun Kültür Merkezinde yapılan etkinlikte Muğla Valisi Esengül Civelek’e desteklerinden dolayı DTO Fethiye şube başkanı Şaban Arıkan tarafından teşekkür plaketi sunuldu. Ayrıca Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya da desteklerinden dolayı birer teşekkür şilti sunulurken etkinliğe katılan sanatçılara da günün anısına çeşitli hediyeler ve şiltler sunuldu. Törende konuşan DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan belediyemiz ile ikincisini gerçekleştirdiğimiz su altı resim çalıştayının amacı denizlerimize dikkat çekmek, sanatçılarımızın gözü ile denizlerimizin dibinin kirliliğine dikkat çekmekti. Bu etkinlikleri gelecek yıllarda da daha fazla katılımla denizlerimize sahip çıkmak amacıyla dikkat çekeriz diye devam ettireceğiz’ ifadelerini kullandı. 
Muğla Valisi Esengül Civelek’de ''Bin 480 km Muğla sahil şeridimizde dantel gibi işlenmiş koylarımızda ormanla denizin, mavi ile yeşilin birbirine girdiği masmavi bir denize sahibiz'' dedi. Vali Civelek ''Sürdürülebilir kalkınma çerçevesi içinde denizlerimizi doğamızı gelecek nesillerimize masmavi deniz ve doğal kaynaklarımızı bırakmak konusunda sorumlu bulunmaktayız. Kamu kuruluşları, üniversite, STK’larımız ve halkımız halkımız ile denizlerimizin ve doğamızın korunması için el ele önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu festival ile denizlerin dibindeki canlıların korunması için önemli katkı sağlandığına inanıyorum. Ayrıca denizin anlatılmasına farkındalık yaratılmasına önemli katkısı da olmuştur. Bu etkinliği düzenleyen Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubemize ve katılımcılara denizlerimizin korunması yönünde gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum'' dedi. 
SERGİ GEZİLDİ
Etkinliğe katılan ressamların deniz dibinde ve günlük hayatta gerçekleştirdikleri resimlerin sergisinin açılışını Muğla Valisi Esengül Civelek gerçekleştirdi. Vali Esengül Civelek ve Kaymakam Muzaffer Şahiner ile diğer konuklara etkinliğin koordinatörü Mine Sarmış ve ressamlar tarafından bilgiler aktarıldı. 
Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca’nın deniz dibinde yaptığı Atatürk fotoğrafı da ilgi görürken, Başkan Karaca ilk kez tüple dalış yaptığını belirtip; ''Çok keyifli bir çalışma oldu. Koylarımızda deniz dibi oldukça temiz’ ifadelerini kullandı.
Ak Partili belediye meclis üyesi Ayşe Çiftçi Başkan Alim Karaca’nın deniz dibinde yaptığı Atatürk resmini beğendiğini belirtip ‘gelecek yıl bende deniz dibine dalıp bu etkinliğe katılacağım'' ifadelerini kullandı. 
Etkinliğe katılan sanatçılar ise dünyada ilk kez Fethiye’de yapılan deniz dibi resim çalıştayına katılmaktan mutluluk duyduklarını kaydettiler.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN