Fethiye'de de büyük üzüntü yarattı

Elazığ Sivrice'de, Cuma akşamı 20.55'de Richer ölçeğine göre 6,8 büyüklüğünde deprem yaşandı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, 6.75 kilometre derinlikte gerçekleşen Sivrice'deki depremin büyüklüğünü 6,6 olarak güncelledi.Elazığ ve Malatya'da peş peşe yaşanan şiddetli depremler, Fethiye'de de büyük üzüntü yarattı.

PAYLAŞ

Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha karşı karşıya kaldı... Meydana gelen depremde ölü sayısının 21’e yükseldiği bildirildi. Yetkililer bin 30 kişinin yaralandığını duyurdu. Birçok binanın yıkıldığı depremlerin ardından arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkaz altında 38 kişinin bulunduğu açıklanırken, sabah saatlerinden bu yana enkaz altından beş kişi çıkarıldığı öğrenildi. 
TÜM TÜRKİYE TEYAKKUZADA 
Elazığ’da beş, Malatya’da 25 binanın yıkıldığı, enkaz altında 38 kişinin bulunduğu açıklandı. Deprem sonrası tüm Türkiye teyakkuza geçti. Muğla, İstanbul, Ankara, Bursa başta olmak üzere çeşitli illerden bölgeye arama-kurtarma ekipleri gönderildi. Çalışmalarda bin 162 arama- kurtarma personeli 233 araçla görev yapıyor. 15 arama-kurtarma köpeği de mucize arayışında ekiplere yardımcı oluyor.
YARALI SAYISI BİN 30
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Elazığ’da 17, Malatya’da dört toplam 21 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Hastaneye başvuranların sayısını ise bin 30 olarak açıkladı.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN