Fethiye'de Aralık'ta deniz keyfi

Fethiye'de güneşli ve sıcak hava ilçede yaşayanlara ve az sayıdaki tatilcilere yazdan kalma bir gün yaşattı. Ülkemizin büyük bir bölümü soğuk ve karlı havanın etkisine girerken Ölüdeniz'de 23-24 dereceyi bulan hava sıcaklığını gören tatilciler ve yörede yaşayan vatandaşlar denize girip aralık ayında sere serpe güneşlendi.

PAYLAŞ

Türkiye’nin büyük bir bölümünde karlı ve soğuk hava etkisini göstermeye başlarken Fethiye’de güneşli ve sıcak hava ilçede yaşayanlara ve az sayıdaki tatilcilere yazdan kalma bir gün yaşattı. Ölüdeniz’de denize giren bölgedeki tatilciler ile yörede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar aralık ayı güneşinde bronzlaşmaya çalıştı. Fethiye ve Ölüdeniz’e İzmir, İstanbul, Ankara ve diğer iller ile Çin ve Rusya’dan gelen tatilciler açık olan otellerde konaklayıp Babadağ’dan yamaç paraşütü ile Ölüdeniz Belcekız’a uçarak güneşli ve güzel havanın tadını çıkarıyor. Yurdun büyük bir bölümü karlı ve soğuk havanın etkisine girerken Fethiye Ölüdeniz’de güneşli ve sıcak havayı gören turistler yanlarında getirdikleri mayolarını giyip aralık ayı güneşinde bol bol bronzlaşıp deniz keyfi yaptılar. Ayrıca İspanya ve Rusya’dan gelen yamaç paraşütü okulları da dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezi olan Babadağ’dan Ölüdeniz’e uçarak eğitimlerini gerçekleştiriyor. Türk Hava Kurumu uçuş kontrol görevlisi Arif Kemal Buhara gözetiminde Babadağ’ın bin 700 metrelik pistinden havalanan paraşüt okulları kursiyerleri Ölüdeniz Belcekız plajına iniş yaparak eğitimler gerçekleştiriyor. Yörede bulunan Çin’li turistlerde açık olan yamaç paraşütü şirketleri pilotlarıyla adrenalin depoluyor. 
GÜNEŞLİ HAVANIN TADINI ÇIKARIYORUZ
Ölüdeniz Belcekız plajında denize giren ve güneşlenen yerli ve yabancılar ‘Ölüdeniz’de yaz devam ediyor. Güneşli ve güzel havanın tadını çıkarıyoruz. Deniz harika. Aralık ayında güneş çok güzel. Bronzlaşma imkanı buluyoruz’ ifadelerini kullandılar.  
KAZA OLMAMASI İÇİN TİTİZ ÇALIŞIYORUZ
THK uçuş kontrol görevlisi Arif Kemal Buhara’da ‘Ölüdeniz’de bazı tesisler açık olduğu için İspanya ve Rusya’dan gelen paraşüt okulları kursiyerlerine eğitim veriyor. Ayrıca Çin ve Uzak Doğu’dan turistler de var. Babadağ’dan günde 50 ile 100 uçuş arasında yamaç paraşütü uçuş gerçekleşiyor. Herhangi bir kaza olmaması için titiz biçimde görev yapıyoruz. Daha çok Babadağ’ın bin 700 metrelik pistinden uçuşlar gerçekleşiyor. Ülkemizin büyük bir bölümünde karlı hava etkili olurken, Ölüdeniz’de 23-24 derecelik hava sıcaklığı mevcut’ diye konuştu. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN