FETHİYE'DE 96. SOKAK YENİLENİYOR

Fethiye'nin tarihi Paspatur Çarşısı ile Balık Pazarı'nı birleştiren 96. Sokak, tamamen yenilenecek. Fethiye Belediyesi ile 96. Sokak'taki esnafların katkılarıyla tamamen yenilenecek sokakta çalışmalar başladı.

PAYLAŞ

Paspatur Çarşısı ile Balık Pazarı arasındaki 96. Sokak tamamen yenilenip çehresi değiştirilecek. Fethiye Belediyesi ile esnafların bir araya gelip hazırlattığı proje uygulamaya konuldu. 96. Sokak’ta iş makinaları mevcut parke taşlarını sökerken yeni renkli parkelerin döşeneceği sokağın üzeri de modern şekilde kapatılacak. Covid-19 normalleşme süreci içinde 1 Haziran’dan itibaren cafe ve restaurantların açılacağı Fethiye’de de 96. Sokak, en kısa sürede yenilenerek hizmet vermeye başlayacak. Sokaktaki esnaflar, “Yıllardır sokağımıza hizmet yapılmadı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, seçim döneminde söz vermişti. Belediye başkanımız ve esnaflar bir araya gelip sokağımıza yeni bir proje uygulaması başlattık. Bu sokak çok cazip bir hale gelecek. Çünkü Balık Haliyle tarihi Paspatur Çarşı’nı birleştiren sokaktır” ifadelerini kullandılar.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Musa Ertem Almanya/Dortmund | 01 Haziran 2020 03:10

    Çok isabetli bir karar. Alim beyle şahsen tanışma şansına sahip olmuş biri olarak yazıyorum bu yazıyı. Alim bey Fethiyemiz için bir şans. Adam gibi adam. Fethiyeye daha uzun yıllar hizmetleri olacağına yürekten inanıyorum. Fethiyeliler Alim beyin kıymetini bilsin. Benim 2. Karagözlerde yazdığım var. Bir gün Alim beyi evimde de misafir etmek isterim. Adam gibi bir adam. O makamı hakediyor. Dortmunddan Fethiyeye ve fethiyelilere selamlar Musa Ertem

BUNLARA DA BAKIN